Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyWindows 10 má 400 milionů měsíčně aktivních uživatelů

Windows 10 má 400 milionů měsíčně aktivních uživatelů

Nejnovější verze operačního systému Windows s pořadovým číslem deset se na pultech obchodů objevila předloni v létě. Microsoft ji po dobu jednoho roku nabízel zdarma, poté přikročil ke zpoplatnění, což se muselo pochopitelně negativně podepsat na zájmu lidí. Jak si „desítky“ vedou dnes?

Marketingový ředitel Microsoftu Yusuf Mehdi před nedávnem poskytl rozhovor serveru Bloongerg a v něm uvedl, že systém má více než 400 milionů měsíčně aktivních uživatelů, z toho 300 milionů lidí ho prý potom využívá denně minimálně po dobu 3 a půl hodiny.

Největšího boomu se Windows 10 dočkaly prakticky ihned po odstartování prodeje. Microsoft je totiž nabídnul pro majitele starších verzí operačního systému jako bezplatnou aktualizaci, avšak pouze po dobu 12 měsíců. Možnost přechodu zadarmo byla ukončena loni v srpnu.

400 milionů měsíčně aktivních uživatelů je pěkné číslo, výrazně však zaostává za původním cílem Microsoftu. Ten se při uvedení desítek totiž kasal, že do tří let poběží novinka na miliardě zařízení.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře