Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyWiko WAX je první smartphone s čipem Tegra 4i. Bude levný

Wiko WAX je první smartphone s čipem Tegra 4i. Bude levný

I přesto, že nabídne výkon současných špičkových modelů, se začne prodávat za zhruba 200 eur, v přepočtu 5 500 Kč. O prodeje telefonu si tak francouzský výrobce Wiko nemusí dělat žádné starosti.

Ve smartphonu je použita Tegra 4i, která vychází z čipsetu Tegra 4. Rozdílů je však mezi oběma čipy celá řada. Například grafická karta má 60 jader namísto 72, z čehož pramenní o něco menší grafický výkon a liší se také architekturou samotného procesoru. Zatímco Tegra 4 používá moderní architekturu Cortex-A15, Tegra 4i si vystačí se starší Cortex-A9.

Sympatická střední třída ze země galského kohouta má ve výbavě také 4,7palcový HD displej, primární fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a místo se našlo i pro sekundární 5Mpx kameru pro autoportréty a videhovory.

O dostupnosti smartphonu mimo italský, francouzský a německý trh výrobce neinformoval. Snad se telefonu ale časem dočkáme i u nás.

gsmarena_001

Zdroj: GSMArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře