Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHliníkový supermobil HTC One M8 oficiálně představen

Hliníkový supermobil HTC One M8 oficiálně představen

HTC představilo v Londýně svůj nový topmodel One. Po řadě spekulací už známe oficiální specifikaci smartphonu, který v mnoha ohledech má na to, aby byl tím nejlepším pro letošní rok.

One M8 (typové označení je součástí názvu, aby bylo možné obě generace od sebe rozeznat) je špičkový smartphone, který konkurenci hodně potrápí.

Svou podobou navazuje na unibody design předchůdce, avšak tělo je nyní vyrobeno z kartáčovaného kovu. Celkové zpracování telefonu je skoro dokonalé a absolutně vynikající je zejména Full HD displej, vyplývá z recenze serveru The Verge.

Trochu méně odvázaný už byl David Pierce z fotoaparátu, jehož výsledky nebyly zcela přesvědčivé, a to i navzdory tomu, že HTC se vychloubá, že zaostřování trvá jen 300 ms, tedy polovinu času než u předchozího modelu. Fotografie často postrádají detail a nejsou příliš ostré. Snad pomůže aktualizace softwaru.

Novinka si zachovává infraport pro ovládání televize a opět se setkáváme se stereoreproduktory BoomSound, které jsou nyní ještě hlasitější a mají lepší zvuk než ty původní. Telefon je po vzoru konkurence možné odemykat pohybovými gesty.

Velkým vylepšením telefonu je výdrž baterie. Díky softwarovým optimalizacím a většímu akumulátoru prý One M8 vydrží bez elektrické zásuvky v pohodě i dva dny. Bezkonkurenční výkon zajišťuje potom zbrusu nový čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 a 2 GB RAM.

Nové HTC bude dostupné u více než 230 operátorů po celém světě. V České republice se novinka objeví v kovově šedé, ledově stříbrné a jantarově zlaté. Detaily o dostupnosti a ceně pro Českou republiku vás budeme včas informovat.

One

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. Vím, že autor čerpal z nějakého zdroje, ale nikdo snad nespolkne HTC, že ten mobil vydrží 14 dní bez nabíjení a to myslím jen v pohotovostním režimu i se zapnutým úsporným režimem… Dokud neuvidím, neuvěřím ….

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře