Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyWidgety pro iOS 8? Takhle vypadá ten od Philipsu, který umožní ovládat...

Widgety pro iOS 8? Takhle vypadá ten od Philipsu, který umožní ovládat chytré žárovky

Notifikační centrum v operačním systému iOS 8 bude umět zobrazovat widgety třetích stran. Uživatelé například budou moct dostávat upozornění o akcích svého oblíbeného sportovního týmu z odpovídající aplikace. Skrze widget pro aplikaci Hue bude možné ovládat světla ve vaší domácnosti. Widget aplikace eBay dovolí zase pohotově přihodit do aukce, když uživatele někoho přeplatí.

Největší výhoda widgetů, kterých se v iOS na podzim dočkáme, spočívá v tom, že uživatel nebude muset spouštět přímo vybrané aplikace, aby mohl ovládat chytré žárovky či aby získal přehled o stavu aukce, ale postačí mu když jednoduchým gestem (tahem prstu z horní části displeje směrem dolů) stáhne notifikační roletku.

Apple nabídl možnost vytvářet widgety pro aplikace všem vývojářům. S uvedení platformy iOS 8 na podzim se tak dočkáme velkých věcí

Philips

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře