Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyWhatsApp blokuje uživatele, které používají aplikace třetích stran. A to už navždy!

WhatsApp blokuje uživatele, které používají aplikace třetích stran. A to už navždy!

Pro chatovací službu WhatsApp vzniká spousta různých alternativ. WhatsApp+, WhatsAppMD a další aplikace třetích stran nabízejí rozšířené možnosti přizpůsobení a další vymoženosti, které jim WhatsApp jen těžko nabídne.Spousta uživatelů tudíž přechází k nim, což se samotnému WhatsAppu samozřejmě moc nelíbí.

Alternativní aplikace WhatsApp se z toho důvodu ani neobjevují v obchodech s aplikacemi. Uživatelé si je musí najít na jiných místech internetu a do svého mobilu si je stáhnout „ručně“, skrze počítač. Jako další krok k potlačení alternativních chatovacích aplikací WhatsApp v nedávné době přistoupil k banování uživatelů na dobu 24 hodin, ani to mu však kýžený výsledek nepřineslo.

Podle vedoucích pracovníků WhatsAppu totiž společnost nově přistoupila na banování uživatelů alternativních aplikací a to s platností na dobu trvalou. Co to znamená? Jakmile jednou budete přistiženi při užívání alternativní WhatsApp aplikace, dost možná si skrze ni už nenapíšete. A nepomůže přitom restart, reinstalace mobilu či snad reinstalace samotné aplikace. WhatsApp se váže ke konkrétnímu telefonnímu číslu, takže pokud člověk dostane zákaz používání, jedinou možností, jak se do WhatsApp znovu dostat je změna SIM karty.

Banování uživatelů alternativních aplikací je možná velmi tvrdé opatření, na druhou stranu WhatsApp chápeme. Lidé, kteří službu vybudovali, ji netvořili s tím, že jim příživníci časem polezou do zelí. Nehledě na to, že stahování alternativních aplikací může být pro uživatele nebezpečné. Mohou být naprogramovány tak, aby kradla citlivá data atd. Co si o tomto kroku myslíte vy?

whatsapp+

Zdroj: Talk ANDROID

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Majú na to právo, ale je to arogantné. Apka od spoločnosti, čo sa prejaví arogantne dostáva u mňa ban a nikdy ju neinštalujem. Rovnako neinštalujem apky, ktoré sa kupujú na obdobie a nie navždy, hry s mikrotransakciami. Nemám problém kúpiť aplikáciu, kúpil som ich už dosť, ale len ak za cenu, ktorú zaplatím dostávam aplikáciu navždy a bez zradných vnútorných nákupov. Nevadí mi, ak bude nejaká ďalšia tretia verzia zase spoplatnená, kúpim, ale chcem mať právo sa rozhodnúť a ak nechcem, chcem používať starú kúpenú. Treba byť na výrobcov tvrdý, inak si začnú účtovať za každé spustenie. Spotrebitelia sú hlúpi a nechajú sa ošklbávať 🙁

    Mám skúsenosti, že malý developer je omnoho ústretovejší, príjemnejší, ochotnejší ako väčšia firma.

  2. Whatsapp je uplna chujovina, oproti Viberu a Skype nema ziadny zmysel.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře