Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyWebový prohlížeč Safari v iOS 6 je rychlejší, potvrzují testy

Webový prohlížeč Safari v iOS 6 je rychlejší, potvrzují testy

Apple odhalil před několika hodinami novou verzi operačního systému iOS 6. Jak se očekávalo, přináší řadu menších i větších vylepšení. Scott Forstall tvrdil, že jich je přes 200 a tak se není čemu divit, že změn doznal i populární webový prohlížeč Safari.

Na včerejší keynote bylo zdůrazňováno, že je Safari nejoblíbenější a nejpoužívanější prohlížeč. Zhruba dvě třetiny přístupů z mobilních zařízení pak pochází právě ze Safari v iOS.

Apple do nové verze implementoval funkci iCloud Tabs, která slouží k odeslání právě prohlížené stránky do cloudu a následně možnému rychlému spuštění na dalších zařízeních, a podporu offline reading listu.

Velmi žádaným vylepšením je pak bezesporu možnost prohlížení webových stránek na celém displeji (v tzv. full screen režimu). Stačí jen používat zařízení ve formátu krajinka (na šířku).

Jak na tom je ale Safari v iOS 6 s rychlostí a HTML5? Server Anandtech se ihned pustil do testování a vyšly mu poměrně zajímavé výsledky.

V Javascriptu, který byl testován v benchmarku Sunspider 0.9.1, vzrostl výkon prohlížeče o 17 procent. V HTML5testu se podařilo naměřit výsledek vyšší o 11 procent a v případě CSS3 testu skóre narostlo z 52 na 57 procent.

Výkon Safari v iOS 6 byl testován na iPhonu 4S.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře