Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung už vyrobil 200 milionů AMOLED panelů

Samsung už vyrobil 200 milionů AMOLED panelů

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics se dnes pochlubil, že již vyrobil více jak 200 milionů displejů typu AMOLED. K výhodám této technologie patří hlavně lepší podání barev (černá je tedy doopravdy černá), širší pozorovací úhly, menší odezva a mnohem vyšší kontrast.

Asijské společnosti, která představila nedávno svůj nový TOP model Galaxy S III, se tohoto milníku podařilo dosáhnout za pouhých pět let.

Popularitu AMOLED displejů, později pak nástupce Super AMOLED, odstartovaly až mobilní telefony jako Samsung Wave, Galaxy S a další zařízení. Prvních 100 milionů displejů bylo vyrobeno za období čtyř let, stejné množství panelů pak Samsung vyprodukoval během posledních jedenácti měsíců.

Za jediný den se dnes vyrobí zhruba 100 000 displejů. Pokud byste všechny dosud vyrobené AMOLED obrazovky naskládali na hromadu, vzniklo by pohoří 45krát vyšší než Mount Everest.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře