Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyWeb znovu pobláznily spekulace o novém iPhonu: Prý má 3,95" displej s...

Web znovu pobláznily spekulace o novém iPhonu: Prý má 3,95″ displej s rozlišením 640 × 1136 px

Pokud čtete všechny spekulační zprávy o připravované nové generaci iPhonu, asi vám pravděpodobně neuniklo, že většina z nich se točí kolem displeje, respektive okolo jeho velikosti. Podle některých serverů zůstane identický, najdou se ale i tací, kteří věří, že jeho úhlopříčka naroste až někam k hodnotě 3,95 palce.

Na vývoji nového jablečného telefonu se údajně z velké části podílel i nedávno zesnulý Steve Jobs.

Podle Bloombergu Apple testuje momentálně několik prototypů ? na chodbách sídla v Cupertinu lze prý čas od času spatřit nové telefony v rukou vysoce postavených zaměstnanců. Aby jejich design zůstal skryt před zraky řadových pracovníků, jsou uzavřeny v pouzdrech, která nelze otevřít.

Přinejmenším dva vzorky ? kódově označované jako N41AP (5,1) a N42AP (5,2), jsou prý vybaveny displejem s úhlopříčkou 3,95 palce a rozlišením 640 × 1136 pixelů.

Současná i minulé generace iPhonu mají 3,5palcový displej s rozlišením 640 × 960 px. Kromě toho, že displej v tomto případě naroste pouze do výšky, je na tom všem také zajímavé, že se u něj změní výrazně poměr stran ? ze současných 3:2 na 16:9.

Apple prý také pilně testuje raná sestavení iOS 6, která jsou optimalizovaná pro větší displej nového iPhonu. Na něj se nyní vejde další řádek ikon ? bude jich tak dohromady dvacet + další čtyři ve spodní liště.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. No doufám, že jsou to jen „bláboly“. 3,5″ (max. 3,7″) mi přijde naprosto ideální velikost. Mám doma na stole Omnii 7 s 4″ a když ji chytnu do ruky, je to obr a hned přechytnu k iPhonu.

    Inu uvidíme.

    • Ja mam HD7 s 4.3″ a velkost my vyhovuje…este planujem prejst na Galaxy Note 5.3″

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře