Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyHolografický robot Wall-E ovládán pomocí telefonu s Windows Phone 7

Holografický robot Wall-E ovládán pomocí telefonu s Windows Phone 7 [video]

Microsoft se s Kinectem trefil do černého. Pohybový systém se ihned po svém uvedení stal středem zájmu nejen běžných uživatelů, ale i programátorů a nadšenců, kteří s ním dělají psí kusy. Prakticky není dne, aby se svým dílem nezapomněli pochlubit na internetu. Mezi nejlepší kousky, které jsme doposud mohli vidět, patří bezesporu holografický robot WALL-E.

Programátor s přezdívkou Programming4fun znovu oživil hvězdu animáku z roku 2009 a nechat ji vstoupit do našich srdcí. Potřeboval k tomu smartphone s Windows Phone 7 (pravděpodobně model Samsung Omnia 7), jímž robotu dává povely, Kinect, televizor, notebook a 3D brýle.

?Po holografickém terminátorovi mě má dcera požádala, jestli bych také pro ni nevytvořil nějakého robota. Výsledek můžete vidět na videu. Je opravdu zábava ovládat tajně roztomilého robůtka pomocí mého telefonu, zatímco dcera s ním komunikuje. Věřím, že podobné techniky mohou být využity například při terapiích s dětmi, které mají problém komunikovat s lidmi. Pokud někoho z vás napadá, jak by se tento projekt dal dobře využít, prosím, dejte mi vědět v komentářích nebo mi napište e-mail,? napsal autor.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře