Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyWeb britské BBC napadli hackeři, vyřadili ho na několik hodin

Web britské BBC napadli hackeři, vyřadili ho na několik hodin

Největší televizní stanice ve Velké Británii oznámila, že její portál ve čtvrtek na několik hodin ochromil rozsáhlý počítačový útok. Zpravodajský kanál v první chvíli tvrdil, že omezení jeho internetových služeb bylo jen „technickou záležitostí”.

Uživatelé si začali stěžovat na chybné fungování webu BBC kolem 08:00 SEČ. Výpadek neomezil tradiční rozhlasové a televizní vysílání. Internetové služby BBC byly obnoveny krátce před polednem, i poté se ale potýkaly s občasnými výpadky.

„Všechny internetové portály BBC byly ve čtvrtek dopoledne nepřístupné z důvodu rozsáhlého počítačového útoku,“ uvedla stanice v prohlášení na svém webu po obnovení internetových služeb. Klientům se omluvila. Kdo za počítačovým útokem stojí, se zatím neví.

Šlo o útok typu DDoS, který se snaží zablokovat internetové služby „zaplavením“ sítě velkým množstvím požadavků na spojení či narušením spojení s vytipovaným serverem. BBC byla terčem podobného útoku v červenci 2014.

Uživatelé Twitteru výpadek BBC podle britského deníku The Telegraph se zjevnou nadsázkou komentovali mimo jiné slovy, že je to znamení blížící se apokalypsy.

Podle britské policie se stalo loni terčem počítačových útoků na 30 procent britských podniků a institucí.

5959

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře