Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyGuru Android designu označil prostředí iPhonu za těžkopádné a náročné

Guru Android designu označil prostředí iPhonu za těžkopádné a náročné

Hlavní designer uživatelského prostředí Androidu, Matias Duarte, v rozhovoru pro deník Wired uvedl, že rozložení operačního systému iOS, které pozůstává z mřížky s aplikacemi, mu přijde stagnující a neuspokojivé.

Uživatelské prostředí iOS se od prvního představení nijak zvlášť nezměnilo – mřížka aplikací, která je uživatelům k dispozici prakticky hned po zapnutí. Ačkoliv byl tento přístup podle Matiase Duarteho velmi nadčasový, v současné době už je nedostačující.

S tím samozřejmě nebudou souhlasit zástupy uživatelů Applu, kteří iOS prostředí považují za to nejlepší na trhu. Podle fanoušků mobilní platformy kalifornské společnosti je iOS efektivní, přehledný a velmi dobře ovladatelný operační systém. Nehledě na to, že Android se od dob svého uvedení sice liší, avšak základní prvky jako je ovládání či rozložení aplikací taktéž zůstává prakticky bez změny.

Co si o tomto tvrzení myslíte? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem!

iphone-6s-plus-vs-6s1

Zdroj: Bgr

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Tak jako ten kdo má iPhone tak je už na toto zvyklí a asi by moc neocenil nějakou větší změnu ,ale za mě si myslím že by tam mohli přidat widgety 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře