Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyPro vzbran0 chytré hodinky vychází update na Android Wear 2.8

Pro vzbran0 chytré hodinky vychází update na Android Wear 2.8

O platformě Android Wear se v poslední době příliš nemluví, to ale neznamená, že Google nepracuje na vylepšování svého systému pro nositelnou techniku, kam spadají i chytré hodinky.

V aktualizaci Android Wear s číselným označením 2.8 najdeme nově možnost zvolit celočerný vzhled systému. To má za následek nejen lepší kontrast a čitelnost, ale na modelech s AMOLED displejem také úsporu baterie. U AMOLED panelů totiž platí, že jsou při zobrazování černé barvy energeticky podstatně úspornější než klasické LCD displeje, jelikož se jednotlivé pixely či subpixely jednoduše vypnou.

Android Wear 2.8 je dostupný pro Huawei Watch a Watch 2 (oba modely mají zobrazovací jednotky typu AMOLED). Na dostupnost updatu nicméně upozorňují i majitelé LG Watch a Ticwatch E. Tyto hodinky však mají LCD displej a černé téma podle všeho součástí nového firmwaru není.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře