Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyVývojáři mohou stahovat pátou betaverzi systému iOS 8

Vývojáři mohou stahovat pátou betaverzi systému iOS 8

Apple vydal již pátou beta verzi svého chystaného mobilního operačního systému iOS 8. Nová aktualizace podle očekávání přináší mnoho novinek a změn. Pokud se vám nenabídla automaticky, běžte do Nastavení / Obecné / Aktualizace softwaru, kde si můžete zkontrolovat, zda-li je pro vaše zařízení již dostupná. Samozřejmě nadále platí, že betaverze iOS 8 mohou instalovat pouze registrovaní vývojáři.

Výrobce iPhonů vydal současně také nový firmware pro Apple TV a OS X Yosemite Developer Preview 5.

Co se týče iOS 8 beta 5, tak update přinesl nové ikonky pro funkce iCloud Drive, Backup a Keychai, tlačítko pro zapnutí/vypnutí předpovídání textu (nachází se na klávesnici) a vylepšení aplikace Health, která nyní sbírá i spirometrická data související s vyšetřením plic, získala několik nových ikonek a také možnost exportovat zdravotní data na uzamčené obrazovce iOS zařízení.

img_9308

Další novinkou je funkce SMS Relay, která umožňuje propojení iOS zařízení s Macem s OS X Yosemite a sdílení telefonního čísla, čili přijímání hvorů na Macu, odpovídání na SMS atd..

Došlo také k vylepšení funkce spotlight, nově se ve stavové liště zobrazuje indikátor připojení pro WiFi telefonování u amerického operátora T-Mobile a uživatel má možnost si teď také nastavit, aby se na iCloudu uchovávaly originální fotografie, zatímco do zařízení se stahovaly optimalizované a zmenšené obrázky, které nezabírají tolik uživatelské paměti.

img_0153
fullsizerender

Zdroj: MacRumors

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře