Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyGOCLEVER Insignia 500 je chytrý telefon s pětipalcovým displejem, slotem pro dvě...

GOCLEVER Insignia 500 je chytrý telefon s pětipalcovým displejem, slotem pro dvě SIMky a se dvěma bateriemi

Není pochyb o tom, že zařízení s displejem o velikosti pět palců mají na trhu mobilních telefonů své pevné místo. Poptávce spotřebitelů se přizpůsobuje i firma GOCLEVER, která se dnes pochlubila novinkou Insignia 500.

Nový mobil od GOCLEVER patří do střední nižší třídy, je vybaven HD displejem s pětipalcovou úhlopříčkou a čtyřjádrovým procesorem MTK6582 s frekvencí 1,2 GHz, který zajišťuje bezproblémový běh několika spuštěných aplikací současně. O grafiku se stará čip prověřený Mali400. Telefon pracuje pod operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean a je dodáván se dvěma typy baterií. Baterie lze snadno měnit, včetně uzpůsobené dvojice zadních krytů.

Tloušťka mobilu s baterií o kapacitě 1750 mAh je 9 mm. Při využití druhé baterie o kapacitě 4 000 mAh naroste mobil na 13 mm. Uživatel ale získá výrazně vyšší výdrž a delší provoz přístroje bez nutnosti častého dobíjení. Tuto vlastnost ocení každý uživatel zejména na cestách a v situacích, kde není možnost připojení do elektrické sítě. Obě baterie včetně alternativních zadních krytů jsou součástí balení.

519a

Dalších z předností smartphonu je možnost využívat dvě SIM karty současně. To je praktické a účelné zejména pro uživatele, kteří chtějí spojit a sladit nabídky různých operátorů (například mít jednu kartu pro telefonování a textové zprávy a druhou pro datové služby a internet) nebo pro ty, kteří potřebují používat jak soukromá tak pracovní čísla a nechtějí nosit s sebou dvě zařízení.

Insignia 500 přichází také s 1GB pamětí RAM a vnitřní 4GB pamětí s možností rozšíření o 32 GB pomocí microSD karet. Pro pořizování fotografií poslouží osmimegapixelový fotoaparát, pro selfie je tu dvoumegapixelová kamerka. Samozřejmostí je podpora WiFi, GPS, FM rádio, moduly pro přístup do sítí 3G a 2G a velké množství předinstalovaných aplikací včetně kancelářského balíku či multimediálních přehrávačů a webových prohlížečů. Součástí balení jsou i sluchátka.

Doporučená koncová cena pětipalcového mobilu GOCLEVER Insignia 500 v černé barvě je 4 799 Kč a je na něj poskytována 24 měsíční záruka.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Insignia 500/“/]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře