Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyVývoj designu Androidu v průběhu let: Od Cupcake až po Jelly Bean

Vývoj designu Androidu v průběhu let: Od Cupcake až po Jelly Bean

Podívejte se, jak to celé začalo a jak se v průběhu let měnil vzhled uživatelského prostředí mobilního operačního systému Android od společnosti Google. V současné době se jedná o nejdynamičtěji se rozvíjející systém pro mobilní přístroje, tedy tablety a smartphony, jenž hlásí 1,5 milionu aktivací denně.

Představovat našim čtenářům Android asi bude nošením dříví do lesa. Tak to vezměme jen velmi stručně.

Jako datum narození operačního systému Google se většinou označuje 5. listopad 2007, kdy bylo vytvořeno uskupení Open Handset Alliance ? konsorcium zahrnující společnosti zabývající se výrobou mobilních telefonů, čipů nebo mobilních aplikací.

Do širšího povědomí se Android dostal až s uvedením verzí Eclar a Froyo, a telefonů Motorola Droid a HTC Nexus One. Od té doby popularita systému strmě narůstá.

V současné době je aktuální verze 4.2.2 Jelly Bean. Ještě letos se však dočkáme uvolnění menší aktualizace přinášející verzi 4.3.

Později dojde k vydání Androidu 5 Key Lime Pie. Ten by měl přinést optimalizaci pro méně výkonné přístroje a další vylepšení.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/evolucedroid/“/]

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

    • Nikoliv. Jedná o novinku, kde je tím hlavním vývoj grafiky Androidu, o čemž pojednávají především ilustrace. Za druhé, nejedná se o článek o jeho vývoji. Na tom dnes už není nic zajímavého, na webu toho najdete mraky ? také se v úvodním odstavci píše „Tak to vezměme jen velmi stručně.“ Ta větička o Nexusu One byla napsaná trochu kostrbatě, uznávám, ale z kontextu se dalo pochopit, jak to bylo myšleno. To, že vy jste si tím představil nové One, to už je věc jiná. Pěkný den a pěkný víkend.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře