Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyVyrobit gumový řemínek pro Apple Watch Sport stojí 2 dolary, tvrdí IHS....

Vyrobit gumový řemínek pro Apple Watch Sport stojí 2 dolary, tvrdí IHS. Prodává se za 49 dolarů

Apple je známý tím, že má na svých produktech nadstandardní marže a nejinak tomu je u chytrých hodinek Watch Sport. Podle analytické společnosti IHS stojí výroba základního černého řemínku pro tento model pouze 2,05 dolaru (55 Kč). Samostatně se však prodává za 49 dolarů (1 180 Kč).

Odborníci analytické firmy IHS se minulý týden podívali na výrobní náklady gumového pásku pro chytré hodinky Apple Watch Sport a zjistili, že takzvaný „bill of materials“ bez nákladů na vývoj, logistiku a testování stojí kalifornskou firmu jen 2,05 dolaru.

Agentura Slice Intelligence, která monitoruje internetový obchod amerického výrobce, uvádí, že náhradní řemínek si dosud objednalo jen 17 procent kupujících Apple Watch. Nejčastěji však měli majitelé hodinek kupovat právě standardní gumový model za 49 dolarů.

Už v minulosti se firma IHS podívala na výrobní náklady Apple Watch Sport v provedení 38 mm. Cena jednotlivých komponent byla tehdy odhadnuta na 84 dolarů. Nutno podotknout, že do zmíněné částky nebyly započítány náklady na výzkum a vývoj, distribuci, software, marketing, podporu a další věci. Oficiálně se nejlevnější model Apple Watch Sport prodává za 349 dolarů.

apple-watch-sales-us

Zdroj: 9to5mac

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře