Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyVydražili iPad papeže Františka, peníze z aukce poputují na charitu

Vydražili iPad papeže Františka, peníze z aukce poputují na charitu

Papež František je velkým fanouškem moderních technologií. Internet dokonce označil za „dar od boha“. Podle jeho slov s počítači moc neumí, to mu ale nebrání používat smartphony a tablety. A právě jeho starý iPad teď posloužil dobré věci.

iPad s gravírovaným věnováním včetně černé hardwarové klávesnice od společnosti Logitech se vydražil v rámci charitativní akce v Uruguayi. Podle serveru The Verge se tablet nejprve dostal do nabídky aukčních domů Sotheby a Christie’s, ale v nich o něj nebyl sebemenší zájem. Organizátoři aukce proto dražbu následně rozběhli na místní aukční stránce Castells. Zde byl iPad včetně příslušenství vydražený za rovných 30 500 dolarů.

Vítěz aukce zůstává v anonymitě. Výtěžek charitativní aukce poputuje na Uruguayskou školu pro chudé.

Dražba iPadu s vyrytým věnováním není první charitativní dražbou papežových osobních věcí a darů. Poměrně nedávno dal papež do aukce darovaný motocykl Harley-Davidson, který se vydražil za 320 tisíc dolarů.

pope_ipad.0

Zdroj: The Verge

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře