Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůRecenzeVychází český herní hit Kingdom Come: Deliverance

Vychází český herní hit Kingdom Come: Deliverance

Po více jak pěti letech vývoje dnes konečně vychází nejočekávanější česká počítačová hra. Kingdom Come Deliverance fanoušky zavádí do středověkých Čech, kterými kvůli mocenským hrám lucemburských bratří Václava a Zikmunda zmítá chaos a bezvládí.

Společnost Warhorse Studios, které v roce 2011 založil zkušený český herní designér Dan Vávra, si může odškrtnout velký úkol. Veřejnosti dnes konečně představila očekávané RPG Kingdom Come: Deliverance. Na Steamu tedy už můžete vesele stahovat.

Kingdom Come je realistickou hrou na hrdiny zasazenou do Čech roku 1403, kdy Zikmund Lucemburský unesl svého bratra a krále Václava IV. a pokusil se ujmout vlády nad českými zeměmi. Nabízí detailní otevřený svět vymodelovaný s důrazem na historickou věrnost a akurátnost. Hráč se v ní ujímá role syna kováře Jindřicha, jemuž žoldáci vyvraždili rodinu.

Hra je momentálně na distribuční platformě Steam první nejprodávanější. Dostala se tak před fenoménální PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře