Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyVýběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout

Výběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout

Za chvíli tady znovu máme konec týdne, takže teď je ta správná chvíle podívat se na nejzajímavější události, které nám přinesl a které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Uplynulých sedm dnů se neslo ve znamení soudního sporu mezi společnostmi Apple a Google. Na světlo vycházejí stále další pikantnosti. K nim například patří i devadesátistránkový dokument, který odhaluje, že Apple se v roce 2010 chtěl se Samsungem domluvit na vzájemném licencování technologií.

Korejská štika tehdy ale na návrh nepřistoupila. Obě firmy může alespoň těšit, že dnes vládnou mobilnímu byznysu. Co by za to dala zdecimovaná Nokia nebo takové HTC.

To prý mimochodem připravuje phablet s pětipalcovým displejem a rozlišením 1794 × 1080 pixelů. A když už hovoříme o tabletech, na český trh vstoupilo unikátní zařízení Asus PadFone, které spojuje funkce telefonu, tabletu a notebooku.

V úterý poté firma Shazam uvedla, že uživatelé její stejnojmenné aplikace, která umí z krátké ukázky určité skladby rozpoznat její název a interpreta, již otagovali (označili) přes 5 miliard písní, reklam a televizních pořadů.

Příznivci naštvaných opeřenců zase jistě ocenili, že se v příští verzi Angry Birds: Seasons poprvé objeví ženský charakter. Samička Pink Bird bude na zelená prasátka útočit pomocí bublinek.

 

Mezi další zajímavé zprávy bezesporu patřila i ta, že Samsung možná uvede do prodeje černou variantu smartphonu Galaxy S III. Polský nadšenec Krzysztof Klinikowski pak na svém účtu na sociální službě Google+ oznámil, že portuje nervy drásající hru Doom III na Android.

Konec týdne přinesl šílený crash test smartphonů Galaxy S III a iPhone 4S, stejně jako letní výprodej na Google Play a informaci o tom, že americký federální úřad FCC testuje jeden z nejvýkonnějších tabletů na trhu MediaPad 10 FHD, který vyrábí čínské Huawei.

Seznam článků:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře