Pátek, 28 června, 2024
DomůRecenzeVýběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout #8

Výběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout #8

Podívejte se na souhrn nejzajímavějších událostí, které přinesl minulý týden a které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Zaměstnanci Foxconnu stávkovali, firma to popírá. 4000 dělníků výrobce Foxconn Technology Group prý demonstrovalo kvůli podmínkám, které po nich požaduje Apple při výrobě nové generace iPhonu. Foxconn prý výrazně zpřísnil kritéria na kvalitu výrobků, dělníky k novým technologickým postupům ale nevyškolil, uvedl Reuters.

Po zahájení prodeje iPhonu 5 se na webu začali hromadit stížnosti uživatelů, z nichž někteří spílali nepříliš kvalitnímu zpracování svých telefonů. Odřený telefon hned po vybalení z krabice hlásila více než třetina majitelů.

iP5

Apple prý zadal asijským výrobcům vyrobit deset milionů kusů menšího iPadu ve 4. čtvrtletí, upozornil na to deník The Wall Street Journal. Sériová výroba se údajně rozběhla již v minulých dnech.

Tablet má být představen 23. října. Kdo ví, jestli se tak ale nakonec stane. iPad Mini má údajně displej s úhlopříčkou 7,85 palce, využívá nový konektor Lightning, je lehčí, tenčí a hlavně levnější. Uživatelé by za něj nemuseli zaplatit více než 300 dolarů.

Samsung Galaxy S3 se může pochlubit titulem telefon roku 2012,který získal v anketě Mobile Choice Consumer Awards. Na druhém místo skončil Apple iPhone 4S. Třetím nejpopulárnějším mobilem je HTC One X.

Apple bodoval alespoň v kategorii tabletů, kde uspěla poslední generace iPadu. Cenu za nejlepší design vyhrála Nokia Lumia 800 s Windows Phone. Výrobcem roku se stal korejský koncern Samsung Electronics.

HTC na tom není dobvře. Firmě poklesl mezičtvrtletně čistý zisk o vysokých 79 procent. Na trhu se chytrými telefony s ejí dlouhodobě nedaří v konkurenci Samsungu a iPhonu.

Firma se stahuje navíc ze segmantu tabletů, kde zaznamenala skutečně zanedbatelné prodeje. Pošramocenou reputaci si chce napravit modelem One X+, který obsahuje výkonný čtyřjádrový procesor Tegra 3, nabízí vylepšený fotoaparát a podporu technologie Beats Audio. Uslyší na něj ale uživatelé?

Výbor Sněmovny reprezentantů pro zpravodajské služby si myslí, že čínským výrobcům Huawei a ZTE by měl být kvůli bezpečnostním rizikům uzavřen přístup na americký trh a americké firmy by s nimi neměly uzavírat kontrakty. Známí výrobci chytrých telefonů s Androidem se proti obviněním důrazně ohradili.

Zpráva také doporučuje, aby americké regulační úřady blokovaly plány fúzí a akvizic obou firem v USA. ?Čína má prostředky, příležitost a motiv k využívání telekomunikačních společností ke zlovolným účelům?. Americké zpravodajské služby považují Čínskou lidovou republiku dlouhodobě za nejaktivnějšího strůjce ekonomické špionáže vůči Spojeným státům, upozornil server Reuters.

Hauwei

Na kauzu zareagovalo také české zastoupení čínského výrobce. ?Co se týče zpráv o údajném spyware v mobilních zařízeních, tak s určitostí můžeme říci, že všechny v tuzemsku prodávané modely ZTE obsahují pouze standardní firmwarové součásti jako u ostatních světových výrobců mobilních telefonů. Obecně stále platí, že čeští a slovenští uživatelé chytrých mobilních zařízení, kteří dodržují doporučené bezpečnostní postupy, nemohou o svá data přijít.

Zároveň dodáváme, že společnost ZTE je registrována na hongkongské burze a její hospodaření je auditováno nezávislou organizací Ernst & Young. Stejně jako ostatní výrobci mobilních zařízení respektujeme spravedlivou hospodářskou soutěž a rovný konkurenční boj,? napsal Filip Zhang Haifeng ze společnosti ZTE.

Jak se vám zamlouvá kombinace Star Wars a Angry Birds? Nám náramně! Datum uvedení nového titulu je stanoven na 8. listopadu. Hru si budou moci stáhnout majitelé zařízení s Androidem a iOS.

V Kanadě se včera uskutečnil pod záštitou tamního mobilního operátora Mobilicity první šampionát v hodu mobilním telefonem. Nejlepší tři účastníci si to o titul rozdali během poločasu zápasu amerického fotbalu mezi týmy Varsity Blues a York Lions. Světový rekord v hodu mobilem drží Fin Ere Karjalainen, který jím mrštil do vzdálenosti 101,46 metru, se překonat nepodařilo. Vítězem se stal Jeremiah Sammy z Bramptonu, který mrštil mobilním telefonem do vzdálenosti 78,88 metru. Od pořadatelů dostal šek na 5000 dolarů a také mobilní telefon Samsung Galaxy S3.

Během konference k Office 2013, kterou pořádal český Microsoft, zaznělo, že nejnovější verze populárního kancelářského balíku bude nabídnuta také uživatelům mobilních platforem Android a iOS v podobě nativních aplikací. Informoval o tom Otakar Schön ze server iHned.

Office

V internetových obchodech by se aplikace mohli objevit někdy na konci prvního čtvrtletí příštího roku.

Zní to jako pohádka? Ken Hovanes utopil svůj iPhone 4 v jezeře, dva metry od břehu. Telefon se ani nesnažil zachránit, zdálo se mu to zbytečné a raději si zakoupil nový. Za půl roku, když hladina opadla, se ho ze zvědavosti vydal najít. Našel ho na stejném místě, kde mu vypadl. Zajímavé však bylo, že dále fungoval.

Co je ale ještě zajímavější, je to, že tento uživatel není jediný, komu se něco podobného přihodilo. V diskuzi na serveru Reddit, který o této zprávě napsal, se o svůj příběh podělil s ostatními také další člověk. Na důkaz svých slov přiložil fotografii.

Na displeji jeho iPhonu 3G, který údajně přežil v zimě čtyři měsíce na dně venkovního bazénu, se nachází prakticky identický artefakt.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Water/“/]

Seznam článků:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. HTC by na tom bylo mnohem lépe kdyby mělo zvládnutý marketing. Kolik lidí ví že se chystá OneX+? kdybych se o smartphony nezajímal tak ani nevím, že má něco nového vyjít. Naproti tomu o Samsungu S3 ví každý i ti co nejvědí co je Android… Nevyřešilo by to problém úplně, ale byl by to krok vpřed.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře