Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyO 6 metrů dál než Špotáková! Šampión Kanady poslal mobil do vzdálenosti...

O 6 metrů dál než Špotáková! Šampión Kanady poslal mobil do vzdálenosti 78,88 metru

O víkendu se konalo mistrovství Kanady v hodu mobilem. Vítěz poslal mobilní telefon do vzdálenosti 78,88 metru, a s přehledem zvítězil. Světový rekord drží nadále Fin Ere Karjalainen, který se zapsal do Guinnessovi knihy rekordů hodem dlouhým 101,46 metru.

Jeremiah Sammy z Bramptonu si vedle smartphonu Samsung Galaxy S3 odnesl také šek na částku 5000 dolarů. Druhý byl James Turner s 48,46 metru, na třetím místě se s výsledkem 43,89 metru umístil Ziggy Strawczynski. Finále kanadského mistrovství se uskutečnilo během poločasu zápasu amerického fotbalu mezi týmy Varsity Blues a York Lions.

Mistrovství České republiky v hodu mobilním telefonem se v červnu uskutečnilo v pražských Žlutých lázních. Vítěz Tomáš Benda tehdy poslal mobil do vzdálenosti 95,82 metru.