Neděle, 9 června, 2024
DomůRecenzeVýběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout #2

Výběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout #2

Podívejte se na souhrn nejzajímavějších událostí, které minulý týden přinesl a které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Tchajwanský výrobce HTC je ve velkých problémech, o tom už si štěbetají i vrabci na střeše. Na poplach proto bije i nejvyšší vedení, včetně generálního ředitele Petera Chou, který si myslí, že je ve firmě nutné zabít byrokracii. V nebývale ostrém e-mailu zaměstnancům a představenstvu si nebral žádné servítky.

O den později padl ve finsku nový světový rekord v zahazování mobilů. Vítězem třináctého ročníku v netradiční disciplíně se stal teprve osmnáctiletý mladík Ere Karjalainen, který hodil mobilním telefonem do vzdálenosti 101,46 metru. Zřejmě se inspiroval bývalým českým reprezentantem Janem Železným, který v dobách své největší slávy ale hodil své náčiní ?pouze? do vzdálenosti 98,48 metru.

?Ne každý telefon opravdu musí vypadat jako iPhone,? uvedl během soudního sporu elitní právník Applu Harold McElhinny. Ve své řeči narážel na to, že ne všechny firmy se inspirují designem nejprodávanějšího mobilního telefonu na světě, na rozdíl od Samsungu. Co se týče odhalení šesté generace iPhonu, tak specializované technické weby mají za to, že se ve Spojených státech začne prodávat již 21. září. V České republice bychom se jej mohli dočkat 5. října, informoval o tom ve svém přehledu server Appadvice.

Přední světový výrobce klasických i digitálních fotoaparátů, Nikon, připravuje digitální fotoaparát, který využívá operační systém Android 2.3 Gingerbread. Model  Nikon Coolpix S800c obsahuje šestnáctimegapixelový CMOS snímače s technologií přímého osvětlení fotodiod a objektiv Nikkor s desetinásobným optickým zoomem (širokoúhlá ohnisková vzdálenost 25?250 mm). Jeho dotykový OLED displej má úhlopříčku 3,5 palce a můžete si na něm zahrát například oblíbené Angry Birds.

Společnost Facebook uvedla do App Storu na konci týdne vylepšenou verzi mobilního klienta pro iOS zařízení. Verze s pořadovým číslem pět je dle vývojářů až dvakrát rychlejší.

Americký Federální úřad pro vyšetřování zablokoval trojici webů, které nabízely ke stažení aplikace a hry pro platformu Google Android. ?Krádeže duševního vlastnictví, zejména v rámci kybernetického světa, jsou stále větším problémem a nemohou být Federálním úřadem ignorovány,? uvedla FBI. Webů s kradeným obsahem pro Android je ale tolik, že notoričtí warezáci zatím nemusí být smutní.

Apple vyhrál soud roku. Samsung kopíroval. Tečka, rozhodl soud v Kalifornii. Jihokorejská společnost Samsung Electronics musí svému americkému rivalovi zaplatit odškodné v celkové výši 1,05 miliardy dolarů za zneužití patentů týkajících se iOS a zařízení iPhone a iPad. Bitva mezi oběma giganty vynesením rozsudku ale zdaleka nekončí.

Seznam článků:

Before starting our conversation about Viagra, let us mention some facts about ED. You will be surprised to find out that healthy sex life is more than great pleasure and ability to have children. It is the best and only way to guarantee natural training of the male heart, lungs, blood vessels and muscles. It is also the most efficient way of restoring male central nervous system. Normal sex life prevents the development of such severe diseases as stroke, heart attack, ??? ?????? high blood pressure (hypertension), diabetes, cancer, neurosis, depression, dementia etc. Now you know that men think the worlds of their erectile function for a reason!
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře