Neděle, 9 června, 2024
DomůRecenzeVýběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout 10

Výběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout 10

Přečtěte si souhrn nejzajímavějších událostí, které minulý týden přinesl a které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Americkou společnost Apple opustí výkonný ředitel iOS divize Scott Forstall. Na odchodu je také ředitel sekce pro maloobchodní prodej John Browett. Podle agentury Reuters personální změny provedl generální ředitel Tim Cook.

Scott Forstall měl na starosti vývoj mobilního operačního systému iOS. V nejnovější šesté verzi se ale objevily problémy s mapami, na které si uživatelé stěžovali.

Forstall za selhání údajně nechtěl převzít zodpovědnost a odmítl připojit svůj podpis k omluvě, kterou na oficiálním webu společnosti zveřejnil Tim Cook.

Podle serveru Gizmodo je navíc ve firmě značně neoblíbený. Další vrcholní představitelé, jako například Jony Ive, se ním údajně odmítají být ve stejné místnosti a komunikovat. Po oznámení, že Forstall odejde, se do Applu znovu vrátil Bob Mansfield. Náhoda? Ani omylem!

Scott Forstall

Vývojáři z herního studia Rovio zveřejnili v průběhu minulého týdne tři gameplay videa k připravované hře Angry Birds: Star Wars, která bude uvedena během tohoto pátku. V nich hráčům představili charaktery z Hvězdných válek.  Chybět samozřejmě nemůže Luke Skywalker, princezna Leia, Žvejkal, Han Solo a roboti C3PO a R2D2.

Na iOS a Android si můžete koupit špičkovou závodní akci Need For Speed: Most Wanted. Po všech stránkách jde o špičkový titul, který snese ta nejpřísnější kritéria.

V naší recenzi hra dostala vysoké hodnocení 9,5 bodu z 10 možných. Kdo z vás má rád pořádné bouračky, zběsilé honičky a spoustu licencovaných vozidel, může si zakoupit tuto novinku za zhruba 135 korun.

Obchod Google Play pro Android už eviduje více než 700 000 položek. Stejné číslo zmínil před dvěma týdny při představení iPadu mini také Tim Cook. Googlu se tak i přesto, že obchod spustil o rok a půl později, podařilo dohnat náskok svého největšího konkurenta.

V září letošního roku čítal katalog pro Android 675 tisíc aplikací. Je proto velmi pravděpodobné, že pokud se i nadále bude plnit stejným tempem, App Store v tomto ohledu brzy předčí.

Na druhou stranu v Google Play se nachází velké procento kravin, blbostí a různých podvodných programů nevalné kvality, což jde na vrub laxnímu přístupu ze strany Googlu.

Google Play

Borderlands: Legends, střílečka z izometrického pohledu, ve které budete muset vyčisti planetu Pandora od banditů, se konečně objevila v App Storu. Hrát můžete za čtyři charaktery ? Bricka, Rolanda, Mordecai a Lilith. Na pařany čekají náhodně generované mise, vylepšování schopností postavy, tisíce unikátních zbraní a detailní grafika.

Pokud milujete Dextera, zamilujete si i druhý díl Dexter: The Game pro iOS. Hlas hlavnímu protagonistovi dvojky propůjčil Michael C. Hall, který hraje sympatického zabijáka ve stejnojmenném seriálu.

Dexter, který pod maskou ukrývá temného pasažéra, stopuje své budoucí oběti po miamských ulicích. Zatímco uspokojujete jeho nezvyklého koníčka, zabíjení lidí, jsou generovány další cíle, které musíte ?odklidit?.

Hra podporuje službu Game Center, kde můžete porovnávat dosažené skóre s ostatními hráči. Při projížďce v Dexterově autě pak můžete poslouchat skladby z vaší knihovny iTunes.

Po grafické a zvukové stránce jde o průměr, což asi někomu může vadit, ale? Tohle je ale prostě srdcovka. Fandové seriálu chrochtají blahem.

?Nejsem ani člověk, ani netvor. Jsem něco úplně nového. S vlastním souborem pravidel. Jsem Dexter. Baf!?

Dexter

Apple uvolnil pro jablečná zařízení ke stažení iOS 6.0.1. Novinka nepřináší mnoho zlepšení. Aktualizace pouze opravuje několik chyb a problémů, přičemž potěší hlavně majitele iPhonu 5.

Zásadní vylepšení iOS uživatelé mohou očekávat až s verzí 6.1, která bude zpřístupněna až v roce 2013.

O tom, že Microsoft připravuje chytrý mobilní telefon, se svým operačním Windows Phone 8, se spekuluje delší dobu. Podle prestižních novin Wall Street Journal na jeho výrobě spolupracuje s asijskými firmami. Mělo by se jednat o mobil s obrazovkou o úhlopříčce 4 až 5 palců, tedy pořádné pádlo. I přesto ale není jasné, zda se vůbec někdy dostane do sériové výroby.

Server The Verge se domnívá, že vlastní telefon by mohl pozvednout povědomí o celé platformě. Surface telefon, jak se mu po vzoru nedávno uvedených tabletů přezdívá, je pravděpodobně jakýmsi plánem B pro případ, že ani nové modely od výrobců HTC, Nokia či Samsung u zákazníků neuspějí.

Microsoft

Seznam článků:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře