Pátek, 19 dubna, 2024
DomůRecenzeVýběr nejlepších download manažerů pro Android, iOS i WP

Výběr nejlepších download manažerů pro Android, iOS i WP

Se stahováním větších souborů do chytrých telefonů mohou být problémy. Pokud ztratíte připojení, nebo se vám telefon nečekaně vypne, stahování se přeruší a výsledný soubor bude poškozený, což nikdy nikdo nezmění, leda že by soubor dal stahovat znovu.

Dalším problémem při stahování souborů skrze prohlížeč pak může být omezená rychlost, kterou má prohlížeč vymezenou na každý stahovaný soubor zvlášť, nehledě na to, kolik souborů najednou stahujete. Tak například pokud bude prohlížeč stahovat 10 souborů najednou a na jeden z nich bude mít vyhrazenu rychlost 1 Mbps, potom tyto soubory bude stahovat stejně rychle, jako by stahoval jeden jediný soubor. Ten se mu totiž, vzhledem k nastavení prohlížeče, bude stahovat také pouze 1 Mbps.

Výše zmíněné problémy se samozřejmě nemusí objevit vždy. Toto chování, zvláště co se omezení rychlosti stahování týče, není pro prohlížeče standard, nicméně stát se to může. Download manažery tu přitom jsou, aby těmto případům zcela předcházely. Mají ale i další přidanou hodnotu – třeba možnost spravovat stahované soubory, pozastavovat stahování v případě, že potřebujete uvolnit místo pro stahování jiných souborů a další.

Možná už nějaký ten download manažer využíváte, dost možná jste s ním i spokojeni. Pokud jste se ovšem ještě k žádnému z nich nedostali, nebo vám váš současný download manažer 100% nevyhovuje, zkuste se inspirovat v našem článku. Zařadili jsme do něj download manažery pro Android, iOS i Windows Phone, jež dle našeho názoru tvoří špičku této svébytné skupiny aplikací. Ve výběru jsme se zaměřili na aplikace zdarma, v několika případech jsme však sáhli i po aplikaci placené.

Advanced Download Manager

Vedle schopnosti pokračovat ve stahování souboru při přerušení připojení k internetu nebo náhlém vypnutí telefonu, umí Advanced Download Manager možností urychlit stahování určených souborů, plánování stahování souborů ve vámi určenou hodinu, zálohování seznamu stahování, nebo umístění widgetu na ploše vašeho telefonu. Pořádkumilovné uživatele pak jistě potěší přehledné uživatelské rozhraní, skrze nějž si lze všechno jednoduše a rychle nastavit a pak možnost automatického rozřazování stahovaných souborů do jednotlivých složek např. filmy/hudba atd.

advanced-download-manager

[appbox googleplay com.dv.adm]

Loader Droid download manager

Stejně jako v případě předchozího download manažeru umí Loader Droid download manager pokračovat ve stahování z místa, kde bylo stahování aplikace ukončeno, čímž si ušetříte spoustu stahovaných dat, ale také času při čekání na dokončení stahování. Další velkou výhodou tohoto manažeru je možnost nastavovat si u každého stahovaného souboru skrze jaké internetové připojení se má stahovat (Wi-Fi, 3gp atd.). Za bonus pak můžeme považovat jednoduché vkládání nových odkazů pro stahování.

loader-droid-manager

[appbox googleplay org.zloy.android.downloader]

Turbo Download Manager

Podle autorů aplikace je stahování s Turbo Download Manager až 5x rychlejší, než stahování běžným způsobem. My tuto informaci nemůžeme potvrdit, i když pocitově se nám stahování s Turbo Download Managerem zdá občas rychlejší. Co však o této aplikaci můžete v klidu říci je, že vás zbytečně nezasypává funkcemi a tudíž je velice přehledná a jednoduše ovladatelná. Pokud se v ní však začnete vrtat, najdete v ní spoustu zajímavých možností včetně např. určování počtu kanálů pro jednotlivá stahování (čím více, tím rychleji bude soubor stažený).

turbo-downloader

[appbox googleplay com.okythoos.android.tdmpro]

Download Manager for Android

Pravděpodobně nejznámější download manažer pro Android a šikovný webový prohlížeč v jednom. Opravdu. Z jedné části do druhé se přitom můžete dostat velice jednoduše, aplikace je přehledná a také chytrá. Z historie vyhledávání dokáže dávat návrhy, po stahování pak umí aplikaci i spustit. Příjemná je i podpora stahování až 2GB velkých souborů, nebo souborů v neznámém formátu. Download Manager for Android toho umí ještě stokrát více, avšak lepší než vypisování každé funkce zvlášť bude, abyste si aplikaci sami vyzkoušeli. K dispozici je zdarma!

download-manager-for-android

[appbox googleplay com.tt.android.dm.view]

Easy Downloader Pro (pro Android)

Easy Downloader Pro umí pracovat s mnoha protokoly i prohlížeči. Problémem pro něj není ani stahování velkých souborů, pokročilá editace stahování u každého souboru zvlášť či dohromady, nebo práce s již stahovanými soubory, kvůli čemuž je tato aplikace vybavena i vlastním správcem souborů.  Nakonec je třeba dodat, že i Easy Downloader Pro je k dispozici ke stažení zdarma.

easy-downloader-pro-android

[appbox googleplay com.et.easy.download.pro]

Easy Downloader Pro (pro iOS)

Na manažer stahování Easy Downloader Pro pro platformu iOS jsme přišli čirou náhodou, při ověřování výše zmiňované aplikace. O to více nás funkce tohoto download manažeru ohromily. Šikovná aplikace umí prakticky vše, co jsme tu zatím vyjmenovaly, navíc se skvěle ovládá a dobře vypadá ve smyslu maximální přehlednosti. Co víc si přát? Snad jen aby tento skvost byl k dispozici ke stažení zdarma. A to vám autoři aplikace dopřejí také. Na co tedy čekat?

easy-downloader-pro

[appbox appstore 435965622]

Internet Download Manager [LZ] Pro

Jednoduchý, přehledný a navíc spolehlivý download manažer pro Windows Phone, který vám umožní stahování velkých souborů i bezproblémové obnovení přerušeného stahování. Tento download manažer si umí poradit se všemi formáty souborů a dovolí vám je také libovolně kopírovat z SD karty do telefonu a naopak. Vypíchnout jen několik funkcí této aplikace by ovšem nebylo správné, proto vám doporučujeme Internet Download Manager [LZ] Pro zdarma vyzkoušet. Pakliže se vám aplikace zalíbí, připravte si 40 korun.

internet-download-manazer

[appbox windowsphone 126bf67e-be02-4497-ab94-570b3ec1e3bb]

Downloads Plus – Downloader & Download Manager

Zdaleka nejlepší download manažer pro iOS spojený se šikovným prohlížečem, který má spoustu možností nastavení. Samotný manažer pro stahování sice umí jenom obnovit stahování souboru od místa, kde se stahování přerušilo, a také jednoduché udávání pořadí stahování, my si s tím ale vystačíme – zvlášť když tato aplikace funguje jak na drátkách.

downloads-plus

[appbox appstore 693907308]

Download manažeři jsou užiteční pomocníci, kteří nám nepomáhají pouze s obnovením stahování, ale i se spoustou dalších věcí. V tomto článku jsme vás seznámili s download manažery, které používá naše redakce. Využíváte také některou z těchto aplikací, nebo jste zvolili nějakou jinou? Budeme rádi, když se s námi o své zkušenosti s manažery pro stahování svěříte v diskuzi pod článkem.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře