Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySony Xperia Z2 strávila šest týdnů na dně moře. A přesto funguje!

Sony Xperia Z2 strávila šest týdnů na dně moře. A přesto funguje!

Výrobce uvádí, že Xperia Z2 splňuje normu IP58 a je tedy odolná proti prachu a vodě, pod vodou má přežít v hloubce jeden metr po dobu 30 minut. Neoficiální čísla jsou mnohem vyšší. Smartphone přečká bez úhony i šestitýdenní pobyt na mořském dně.

Mladý Švéd z Göteborgu byl na dovolené, kde se s přáteli oddával vodnímu lyžování. Ale stačila chvilka nepozornosti a chytrý telefon Sony Xperia Z2 mu spadl do moře. Alexander se jej snažil získat zpět, potápěl se, ale na dno nedosáhl. Po příjezdu na pláž zkusil na ztracený mobil zavolat a zjistil, že vyzvání. Ale to bylo tak vše. Záchranit už se ho nepokusil.

O šest týdnů později se na stejném místě potápěl Alexanderův kamarád a co se nestalo, telefon překvapivě našel. Zavolal Alexanderovi a Xperii s viditelnými oděrkami a poničeným zadním sklem mu předal. Obrovským překvapením pro oba mladíky bylo, když se telefon po připojení k nabíječce začal dobíjet a normálně fungoval.

Došlo tedy k potvrzení, že Xperia Z2 vydrží pod vodou i více než udávaných 30 minut. Zajímavé je i to, že Alexanderům kousek přežil takový dlouhý pobyt ve slané vodě, před kterou výrobci všude možně varují.

5 4 2

3

Zdroj: Xperia Blog

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Já bych jim to žral, nebýt toho tvrzení, že na telefon zavolal a ten normálně vyzváněl. Telefon sice ponoření přežít mohl, ale pod hladinou mohl jen těžko chytnout signál…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře