Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůRecenzeVýběr: Nejlepší aplikace a hry (říjen 2015)

Výběr: Nejlepší aplikace a hry (říjen 2015)

Jelikož vás s novými aplikacemi a hrami seznamujeme prakticky každý den, některé zajímavé kousky by mohly zapadnout. Proto jsme se rozhodli přinášet vám zajímavý souhrn toho nejlepšího, co se v daném měsíci urodilo.

Takže vítejte ve shrnutí nejlepších aplikací a her za měsíc říjen 2015 a bez zbytečného zdržování se pusťme do toho.

School Manager

Školní rok je v plném proudu, aktuálně se schyluje do druhého čtvrtletí a tak je na čase tzv. „začít honit známky“. Stále se dají vylepšit průměry a vůbec školní povinnosti začít vést o něco líp. A k tomu vám i vašim dětem pomůže česká aplikace School Manager. Tato aplikace umožňuje vkládat známky, počítat průměry, nastavovat upozornění, ukazovat školní rozvrhy a další zajímavé věci.

school manager

[appbox googleplay com.janbina.schoolmanager]

MHD Tabule

Pokud jste odkázáni na cestování MHD a už vás nebaví složité vyhledávání spojení skrze různé jízdní řády v mobilu, ale třeba i u přestupových míst, aplikaci MHD Tabule určitě oceníte. Výborná česká aplikace MHD Tabule vám nabídne možnost vyhledání jakéhokoliv MHD spoje a to třeba přímo ve widgetu, což je v určitých situacích vysoce praktické.

MHD Tabule

[appbox googleplay com.pitr.mhdtabule]

Czech Film Trips

Počasí v současné době sice výletům moc nepřeje, ale kdybyste se náhodou přece jen vydali na cesty, rozhodně si s sebou přibalte i iPhony a iPady a v nich nainstalovanou aplikaci Czech Film Trips. Tato aplikace vás zavede na památeční filmová místa po celé České republice, k tomu vám dodá i potřebné výklady a nakonec vás za vaši cestu odmění odznáčky, díky nimž můžete trumfnout další výletníky.

1 2

[appbox appstore 998619951]

BababuCity

Výuka cizích jazyků je dřina, nehledě na to, že nás to brzy přestane bavit. Tento známý fakt dobře ví i vývojáři ze společnosti BababuCity, kteří se ho pokusili obejít metodou „škola hrou“. Ve stejnojmenné výukové aplikaci se vám tak nesnaží do hlavy vtloukat slovíčka či fráze tzv. „na sucho“, ale staví vás do určité role v příběhu. Vy pak reagujete, jak nejlépe umíte, a tím se učíte mnohem lépe a mnohem intenzivněji.

bababucity

[appbox googleplay air.com.stepos.bababucity]

HotMusic

Autoři české aplikace HotMusic se jednoho dne shodli na naprosto tristních možnostech hledání nových songů v renomovaných hudebních službách typu Spotify a tak přišli se svým nápaditým řešením. Jedná se o aplikaci HotMusic, která si bere za svůj úkol nabídnout vám každý den hromadu nových alb nebo jen písniček a to ve vámi vybraných, tedy favorizovaných žánrech. Pokud vás stále omílaná muzika v rádiích a na streamech nudí, tak ji určitě vyzkoušejte.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/HotMusic/“/]

[appbox appstore 943071764]

Prune

Společně s Prune jsme se přehoupli do druhé části našeho článku, kterou vyplní nejzajímavější nové hry. Prune je zcela originální logická hra pro Android a iOS, v níž prořezáváte stromy takovým způsobem, aby rostly za sluncem. Díky zajímavé grafice a nenásilné muzice se u Prune velmi dobře relaxuje, v pozdějších levelech se u ní ovšem také docela zapotíte.

prune

[appbox googleplay com.Polyculture.Prune]

[appbox appstore 972319818]

Prima Kvízy

Česká vědomostní hra Prima Kvízy přichází s hromadou otázek, kvízů, doplňovaček a dalších miniher, které prověří vaše vědomosti. Přitom můžete soutěžit se svými přáteli, nebo se pustit do boje se známými českými celebritami.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/prima-kvizy/“/]

[appbox googleplay com.geewa.primaquiz]

Brothers: A Tale of Two Sons

Nezávislá hra Brothers: A Tale of Two Sons, která původně vyšla na počítačích a konzolích nové generace, přináší na dotekovou platformu nejen nádherný a lehce teskný příběh o cestě dvou bratrů za lékem pro jejich umírajícího otce, ale také velmi neokoukaný herní koncept – hráči totiž ovládají oba bratry najednou, jednoho levým a druhého pravým virtuálním joystickem. Člověku chvíli trvá, než si zvykne, ale pak je to naprosto perfektní zážitek.

Brothers A Tale of Two Sons

[appbox appstore 1029588869]

Ghosts of Memories

O populární mobilní hit Monument Valley lehce opřená logická hra Ghost of Memories vás ve fantasy světě plném krásných barev nechá řešit lehké až středně těžké logické zádrhely. Monument Valley to sice není, ale při čekání na další levely se to docela hodí, no ne?

Ghosts of Memories

[appbox googleplay air.com.paplusint.GhostsOfMemoriesFull]

[appbox appstore 1024549051]

Order & Chaos 2: Redemption

Order & Chaos: Online byla vůbec první hrou, která na mobily dokázala přinést MMORPG v rozsahu počítačových her. Svět v ní byl konečně rozlehlý, questy se prolínaly a člověk měl opravdu pocit, že je v centru dění. Order & Chaos 2 s podtitulem Redemption položené základy ještě více rozšiřuje. To znamená, že ve hře se docela s přehledem ztratíte na dlouhé hodiny, dny, týdny… nebo třeba i měsíce.

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftO2HM]

[appbox appstore 984394908]

[appbox windowsstore appid 9nblggh34b0t]

Chrobákovy trampoty

Více než hra jsou Chrobákovy trampoty interaktivní pohádka pro nejmenší děti. Kniha vyniká nádherným grafickým zpracováním, kvalitním namluvením (postaral se o něj Pavel Liška) a zajímavými úkoly, které děti nejen zabaví, ale také je přiměje používat přemýšlení. Takových interaktivních knih v českém jazyce moc není.

[appbox googleplay air.cz.paska.chrobaci]

chrobakovy trampoty

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře