Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyLG V10 jde do prodeje. Špičkový android se podívá i do Evropy

LG V10 jde do prodeje. Špičkový android se podívá i do Evropy

Smartphone, který nabízí rovnou dva displeje nebo duální přední fotoaparát pro lepší selfie, se zatím prodává pouze v Jižní Koreji, nicméně už brzy se to změní. Příští týden bude LG V10 také k dispozici v Hong Kongu, USA a Číně. Později se dostanou na řadu další významné trhy v Evropě, Asii a Latinské Americe.

Novinka V10 si zachovává poznávací znaky posledních vlajkových modelů LG, má tedy ovladače na zádech, výměnnou baterii a zadní plastový kryt. Unikátní je hlavně tím, že má dva displeje. Oba přitom najdeme na čelní straně. Hlavní displej s úhlopříčkou 5,7 palce a rozlišením QHD doplňuje nad ním umístěná druhá obrazovka s úhlopříčkou 2,1 palce a rozlišením 160 × 1 040 pixelů. Menší displej funguje samostatně a slouží výhradně k zobrazování notifikací.

Další „vychytávkou“ špičkového LG je dvojitý přední fotoaparát s rozlišením pět megapixelů a možností pořizovat 120stupňové záběry, takže by se na selfie mělo vejít více lidí. Hlavní foťák umístěný vzadu nad ovládacími tlačítky má rozlišení šestnáct megapixelů. Do odemykací klávesy je integrována čtečka otisků prstů.

Špičkové LG obepíná rám Dura Guard z nerezové oceli 316L, který se používá pro výrobu chirurgických nástrojů a telefon podporuje také vojenský standard MIL-STD-810G, takže přežije bez úhony například pády z výšky okolo 1,2 metru.

Prodejní cenu telefonu LG V10 zatím neznáme a na jednotlivých evropských trzích se pravděpodobně bude lišit. Logicky se však očekává vyšší cenovka než u současného topmodelu G4, který v ČR aktuálně seženete už za 12 990 korun.

562687456

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře