Úterý, 14 května, 2024
DomůRecenzeVýběr aplikací pro klidné prázdninové cestování

Výběr aplikací pro klidné prázdninové cestování

Letní prázdniny jsou v plném proudu. Někteří z vás si užívají slunné dny na dovolené, někteří se z ní právě vrátili, avšak hodně z vás se teprve někam za odpočinkem chystá. Pro poslední skupinu jsme si připravili výběr těch nejužitečnějších aplikací, které vás na dovolenou připraví, poradí vám kam se ve vybrané lokalitě podívat a mnoho dalšího.

Stow

Stow je poměrně prostý název pro jednu z nejužitečnějších aplikací pro přípravu na dovolenou. Mluvíme tady o programu, který bude myslet za vás. Díky němu už si doma nic nezapomenete a vyjedete za dobrodružstvím bez obav. A jak to funguje? Při spuštění si aplikace zažádá několik údajů o vás. Kromě těch základních jako zda jste muž či žena a na jak dlouho a kam se chystáte, se dále zajímá o to, zda nosíte brýle nebo čočky, jestli užíváte nějaké léky, jestli potřebujete pas a podobně.

Pokud v aplikaci některé důležité položky budou chybět, můžete je doplnit. Na konci úvodu vyberete typ výletu nebo dovolené a aplikace sama vytvoří seznam věcí, které budete potřebovat. I zde se dají doplnit individuální položky. Stow je opravdu velmi jednoduchý pomocník a je radost s ním pracovat.

Dokonce si můžete zabalit věci podle předpokládaného počasí na dovolené. Stow nabízí i tisk položek a sdílení s ostatními uživateli jednoduše přes mail. Tento pomocník by měl mít ve smartphonu své místo. Rozhodně nebudete litovat investovaných €1,79.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/stow/“/]

iOS

City Guides by National Geographic

Cestujete do Londýna, Paříže, New Yorku nebo Říma? Pak je aplikace od National Geographic přesně pro vás! Aplikace nabízí čtyři detailní průvodce výše zmíněných měst. V průvodci jsou obsaženy všechny informace, které by se nám mohli hodit. Kromě klimatu nebo měny jsou to i zajímavosti, které nejsou obecně známé, nebo se jedná o perličky z dané oblasti.

Samozřejmě v každém průvodci by neměly chybět fotografie známých míst. Jelikož máme tu čest s National Geographic, tak fotky jsou zde velmi kvalitní. Aplikace nabízí i záložky, do kterých si můžeme uložit oblíbené položky. Aplikace obsahuje i vyhledávání a nabídne nám i doporučená místa, která stojí za to navštívit. Žebříček nejnavštěvovanějších míst je hned vedle.

Příjemná vychytávka je převodník metrického systému, který se v aplikaci objeví, pokud cestujeme například do Londýna nebo New Yorku. Za to mají vývojáři u nás velké plus. Bohužel všechno se odrazí na ceně. Zdarma je k dispozici pouze základní verze. Pro plnou funkčnost si musíme města zakoupit. Jedno vyjde na €4,49 a všechny čtyři jsou za cenu €11,99. Ve srovnání s knižními průvodci však není cena nějak závratná.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/national geographic/“/]

iOS

WeHostels

Pokud cestujete na lehko a ubytování sháníte až na místě, tak čtěte dále. Tahle aplikace dokáže najít nejlevnější hostely v nejbližším okolí. Stačí zadat město, den příjezdu a den odjezdu. Podle tvůrců má aplikace k dispozici databázi, která čítá 25 000 a více hostelů ze 700 měst. To je celkem slušná nabídka.

Hostely jsou seřazeny podle ceny, obsahují základní informace a popis jak se k němu dostat. Navíc je k dispozici i velké množství fotografií pro představu. WeHostels nabízí i chat s hosty, kteří jsou ubytovaní v hostelu a našli jej přes tuto aplikaci. Kontakt s novými přáteli lze udržovat i po odhlášení.

WeHostels nám dokáže i něco vydělat. Za každé doporučené ubytování získáváte 10 dolarů na konto. A to moc aplikaci nenabízí. Co dodat závěrem? WeHostels je rychlá jednoduchá přehledná a peníze obdarovávací aplikace, která je zdarma. Co více si přát.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/wehostels/“/]

iOS|Android

Kayak Pro

Potřebujete zarezervovat hotel, auto nebo let? Kayak to pro vás udělá. Po nepovinné registraci nebo připojeni k Facebooku se na hlavní obrazovce zobrazí ikonky letadla, hotelu nebo auta. Vybereme si, co potřebujeme v našem případě například auto. Kayak zjistí naši polohu a poté se nás zeptá, na kdy auto potřebujeme, a vše je hotovo, nabídky se na nás řítí, seřazené přehledně podle ceny.

Takže můžeme srovnávat a vyhledat tu nejlepší nabídku. Výhodou je, že aplikace využívá obsáhle databáze, takže se neztratí ani v menším městě. Je trochu škoda, že přímo z aplikace lze zarezervovat pouze hotely. Hlavní výhodu bych viděl v plánování výletů. Někam doletíte letadlem, tam si vyzvednete auto a nakonec zarezervujete hotel.

Vše postupně a hlavně rychle a jednoduše. Navíc aplikace disponuje i sledováním letu a dokáže ukládat i naše již uskutečněné výlety. Samozřejmě se najdou menší výtky, například aplikace někdy zvolí poněkud širší okruh výběru, ale nestává se to často. Kayak je ve verzi zdarma s reklamami.

Verze Pro obsahuje mapy terminálu a samozřejmě v ní reklamy nenajdeme.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/kayak/“/]

iOS|Android

Booking.com

Asi nejznámější aplikace na rezervaci hotelů. Dalo by se říct, že kdekoliv na světě dokáže najít hotel, nebudeme-li brát v úvahu neobydlené oblasti jako severní a jižní pól. Můžeme si vybrat z 320 000 hotelů a 41 000 destinací. V této velké sumě jsou zahrnuty i hostely, chaty a dokonce i hrady a zámky!  Hotely lze rezervovat přímo z aplikace a dokonce budeme mít k dispozici i trasu k hotelu.

Pro ušetření času si můžeme do aplikace uložit bankovní údaje. A na náš nástup do hotelu budeme pravidelně upozorňováni. A pokud by se náhodou něco pokazilo, je k dispozici specializovaná telefonická podpora, která je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Booking.com/“/]

iOS|Android

TripAdvisor Offline City Guides

Mnohem známější než city Guides od National Geograpic je aplikace TripAdvisor, která má i online verzi. Ale jelikož cestujeme, internet v zahraničí je drahý a WiFi není ještě úplně všude, zvolil jsem proto offline verzi. Vybrat si můžeme z desítek hlavních měst Evropy, Ameriky a Afriky.

Před cestou si pohodlně stáhnete potřebné přívodce měst a můžeme vyrazit. TripAdvisor najde nejzajímavější místa, která jsou nám nejblíže, vyhledá hotely, restaurace, různé aktivity a dokáže najít i vhodné lety. A to vše je obsaženo v offline průvodci, který se stáhne i se všemi doporučeními od ostatních uživatelů, kteří daná místa navštívili.

Doporučení se aktualizují, jakmile se dostaneme na WiFi v zahraničí. TripAdvisor Offline obsahuje i funkci, díky které můžeme vytvářet vlastní výlety. A z výletu lze vytvořit krásná alba, které poté můžeme sdílet s přáteli.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/TripAdvisor/“/]

iOS|Android (pro Andorid pouze online verze)

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře