Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeVšechny možné podoby smartphonu Galaxy S III

Všechny možné podoby smartphonu Galaxy S III

Upozornění: Následující materiál je výhradně určen skalním obdivovatelům mýtického supersmartphonu od Samsungu.

Galaxy S III patří bezesporu k nejočekávanějším a nejdiskutovanějším mobilním zařízením letošního roku. Mluví o něm praktický každý,  koho mobilní byznys zajímá, neviděl ho ale zatím skoro nikdo.

Samsung už s předstihem avizoval, že nástupce modelu Galaxy S II neukáže na veletrhu v Barceloně (kde měla loni premiéru právě dvojka) a že si pro představení chystá speciální akci. A nejspíše tomu tak skutečně bude. Podle aktuálních informací, které se samozřejmě ale nakonec mohou ukázat jako nepravdivé, bude nový supersmartphone představen 22. května na speciální akci Unpacked Event v Londýně.

Na webu se doposud objevilo už nespočet zpráv/spekulací o tomto zařízení, ale musí být opravdu pokaždé doprovázeny podezřele vypadajícím renderem? Inu, proč ne, vždyť je to docela zábava.

V průběhu posledních týdnů bylo zveřejněno rovnou několik fotografií, z nichž některé vypadají docela přesvědčivě (ostatní tak moc ne). Zda některá z nich opravdu zobrazuje Galaxy S III vědí asi jenom vybraní zaměstnanci z řad Samsungu a jeho partnerů.

Nicméně i přesto přese všechno jsme usoudili, že by bylo dobré pustit se do spekulací a ukázat vám, dle našeho názoru, šest nejzajímavějších obrázků.

Říjen zaslíbený spekulacím:

Ano, pamatujete si správně, celé šílenství okolo Galaxy S III rozpoutala fotografie z údajné interní prezentace Sumsungu, která se na webu objevila už v říjnu loňského roku. Snímek kromě možné podoby telefonu nabídl i výčet zajímavých specifikací.

Poprvé jsme se dozvěděli o 4,6palcovém displeji postaveném na bázi technologie Super AMOLED Plus s jemným HD rozlišením, dvoujádrovém SoC Exynos 4212 s taktem 1,8 GHz, 2 GB operační paměti a dvanácti megapixelovém fotoaparátu.

Přístroj na obrázku se ale poměrně výrazně odchyluje od typického vzhledu smartphonů z rodiny Galaxy a hodně nám připomíná vzhled staršího modelu Wave s Badou.

Displej až ke krajům? Možná?

Skalní příznivci jihokorejské firmy byli znovu v pohotovosti v lednu. Samsung tehdy zveřejnil oficiální video mapující jeho prezentaci na veletrhu CES, které obsahovalo záběr na dosud neznámý smartphone. Každý ihned začal spekulovat o tom, že tím oním zařízením je právě připravovaný model Galaxy S III.

Displej zobrazovaného telefonu sahá až ke krajům, což odpovídalo spekulacím, že oproti svému předchůdci  ?trojka? nabídne větší displej. Rozměry telefonu by ale přitom měly zůstat zachovány.

Finální návrh? Nejspíše ne!

Další render se na světlo světa dostal v průběhu minulého měsíce. Mnohé zahraniční se domnívaly, že s velkou pravděpodobností jde o finální návrh špičkového Galaxy. Telefon na obrázku také splňuje jeden z jeho často diskutovaných parametrů, tedy to že bude extrémně tenký.

Vrabci na střeše si tenkrát štěbetali o tom, že S III bude mít profil tlustý pouze sedm milimetrů. Zmíněn byl poprvé i keramický materiál, z něhož je údajně vyroben zadní kryt.

Na známé mikroblogovací službě Twitter o tom tenkrát ?tweetnulo? zlobivé dítě mobilního byznysu Eldar Murtazin.

Zajímavé je, že telefon na snímku už nemá displej protažený až do okrajů, což někteří příznivci tohoto řešení také patřičně oplakali.

Konec úsměvům, tady už jde do tuhého

Nebo si to naopak nemyslíte? Fotografie, jež se objevila v diskuzi pod článkem na serveru Reddit, údajně pochází z prezentace Samsungu, která pojedná o představení Galaxy S III.

Z obrázku lze vydedukovat, že máme co do činění s velkou plackou, jejíž přední část z vyplňuje obrovský displej. Pod ním se nachází jediné fyzické tlačítko. Přístroj má rovněž poměrně výrazné okraje.

Že by chtěl Samsung předejít případným soudním sporům se svým americkým sokem z Cupertina? Je to možné. Snímku pak dodává na věrohodnosti logo jedné z předních světových PR agentur, Weber Shandwick Worldwide.

Březen, měsíc zaslíbený spekulacím

Jen o den později web paralyzoval další obrázek zřejmě pocházející ze stejné prezentace. Zachycena je na něm tentokrát černá varianta očekávaného smartphonu. Přístroj by měl údajně nabídnout následující specifikace: 4,7palcový displej s HD rozlišením, čtyřjádrové SoC Exynos 4412 s nominální frekvencí 1,5 GHz, dvanácti megapixelovou kameru a zadní kryt vyrobený z keramiky.

Smartphone nebo tabletofon?

Poslední fotografie na rozdíl od starších obrázků zobrazuje skutečné zařízení. Dokonce víme, že jde o smartphone s kódovým označením GT-i9300, o němž se dříve spekulovalo právě jako o Galaxy S III. Napovídalo by tomu hlavně číslování, které asijský výrobce používá.

Některé zasvěcené zdroje ale hovoří o tom, že Galaxy S III má kódový název GT-I9500. Ostatně o tom se již dříve také spekulovalo. S velkou pravděpodobností tedy koukáme na sestřičku monstrózního Galaxy Note.

Nasvědčují tomu jednak aplikace S Memo, S Planner či S Sugges, které se ovládají pomocí stylusu (dotykového pera) a využívají rozhraní S-Pen od Samsungu. Na webu se později objevil i leaknutý profil UAP, z kterého bylo vyčteno, že rozlišení obrazovky je ?pouze? 600 × 1024 bodů.

Nemyslíme si, že tohle by skalní příznivci Samsungu odpustili. Vy snad ano?

Prvotřídní spirála spekulací

A co si o tom všem myslíte vy? Jaký je váš nejoblíbenější obrázek? Myslíte si, že je na některém skutečně vyobrazen smartphone Galaxy S III? Dejte nám vědět v diskuzi.

Tímto článkem ale samozřejmě nic nekončí. V průběhu dalších hodin a dnů se na webu zcela jistě objeví další ?zaručené? podoby S III. Ve všem tak budeme mít jasno až v okamžiku, kdy zařízení představí samotný výrobce, respektive jeho generální ředitel  S.H. Shin.

Vzhledem k šílenství, které se dnes S III dostává, jsme opravdu zvědaví na to, co se bude odehrávat v okamžiku, kdy Samsung bude připravovat některou z nadcházejících generací, například Galaxy S VIII ,-)

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře