Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyVORKE Z1 - slušně vybavené multimediální centrum s Androidem

VORKE Z1 – slušně vybavené multimediální centrum s Androidem

Multimediální centra jsou zajímavou variantou, jak oživit „hloupou“ domácí televizi. Většinou běží na operačním systému Android, i když plnohodnotný Windows se tu a tam taky objeví. Jednou ze zajímavých novinek v tomto specifickém odvětví je Vorke Z1 vybavený solidním hardwarem a běžícím na OS Android.

Vorke Z1 doplňuje portfolio multimediálních center tohoto výrobce, uvnitř malé krabičky tepe 64bitový procesor Amlogic S912 ARM Cortex-A53 s osmi jádry, kterému sekundují 3 GB DDR4 RAM. O grafiku se stará čip ARM Mali-T820MP3. Vnitřní paměť eMMC 5.0 o velikosti 32 GB lze rozšířit pomocí paměťových karet o dalších 32 GB. To vše běží na operačním systému Android 6.0.

VORKE-Z1-Amlogic-S912-KODI-17-0-4K-VP9-HDR-TV-BOX--20161129162406918

Zařízení připojíte k televizi prostřednictvím HDMI kabelu, další konektivitu zajišťují Bluetooth 4.0, duální Wi-Fi s podporou standardů 802.11 ab/g/n/ac (2,4 a 5 GHz) a RJ-45 LAN konektor. Pro připojení periférií či disků nechybí dva USB 2.0 porty. Výrobce udává, že si Vorke Z1 hravě poradí ze streamováním 4k videí při 60 fps.

Krabička v černé barvě má sympatické rozměry 130 x 109 x 24 mm. Drobnou vadou na kráse je externí anténa, je to daň za lepší příjem Wi-Fi signálu. Kromě kouzelné krabičky najdete v balení také praktický dálkový ovladač.

Výstřižek

Vorke Z1 můžete aktuálně pořídit na nákupním portálu Geekbuying.com za pěkných 74,99 dolaru, což je v přepočtu zhruba 2 200 Kč včetně DPH.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Zdravím všechny v redakci.Vážení už by jste měli udělat něco se zbytečným taháním dat z uživatelů.Vaší app. stahují přes Operu mini.A už mě nebaví věčné klikání abych se zbavil souhlasu se sběrem cook,kdy onen otravný řádek zakrývá nadpis nebo důležité informace.Neztratí se ani po deseti kliknutí,hlavně že běží data.Že ano?

  2. A kdo za tebe bude platit DPH na vstupu do EU nebo nás chceš utáhnout na tu bezcenou fakturu postrádající VAT- po našem DIČ jako doklad ??? Z Číny zaplatíš ještě poplatek za deklaraci ale to samé musíš udělat i v EU a podle nového celního zákona z 1.5.2016 musíš mít deklaraci zboží což tě vyjde na 750 1500 Kč ! No je jasné, že ti jde o zisk z placeného odkazu prodejce ale pokud uvádíš co zvádíš porušuješ zákon a to podstatné je to lež! Bylo by dobré si nechat přeložit podmínky prodeje z GB kde se jasně hovoří, že DPH a celní poplatky si hradí zákazník sám v cílovém státě atd. větší nehoráznost jsem nečetl!!!! Víš vůbec kolik lidí jsi takhle obelhal ?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře