Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyStatistika: Android Nougat zažívá velmi ospalý start

Statistika: Android Nougat zažívá velmi ospalý start

Google se s námi opět podělil o pravidelnou statistku podílů jednotlivých verzí operačního systému Android. Nutno však již úvodem říci, že oproti minulému měsíci se příliš věcí nezměnilo, a vše tak prakticky zůstalo při starém.

Jak je z uvedeného grafu patrné, nejrozšířenější verzí systému od Googlu je stále Lollipop (5.0 – 5.1), který se drží na trůnu se svými 34 %. Na paty mu už ale dýchá druhý Marshmallow, který si v měřeném období polepšil o 2,3 % a nyní zaujímá hodnotu 26,3 %. Stále velmi používaný je i Android KitKat (4.4) s 24 % a Jelly Bean (4.1-4.3) s 12,8 %. Nejnovější Android 7.0 Nougat si zatím připsal jen 0,4 % podíl, což je ale dáno omezeným okruhem přístrojů, pro které je dostupný.

V aktuálních statistikách ani tentokrát nechybí historické verze Froyo (0,1 %), Gingerbread (1,25 %) či Ice Cream Sandwich (1,2 %).

55as

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře