Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyVoLTE u T-Mobile nově podporují také čtyři iPhony

VoLTE u T-Mobile nově podporují také čtyři iPhony

Voice over LTE (VoLTE) T-Mobile již podporují také čtyři modely značky iPhone, a to iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Stalo se tak po aktualizaci iOS na verzi 9.1. Tomuto kroku předcházel zhruba půlroční a velmi náročný proces, v jehož rámci probíhalo ladění VoLTE jak na straně operátora, tak na straně společnosti Apple.

Technologie umožňující standardní IP hovory v síti LTE je v menu výše uvedených telefonů standardně vypnuta a pro možnost jejího využívání je třeba ji nejprve povolit. K aktivaci následně dojde do 24 hodin po zapnutí v menu.

VoLTE u T-Mobile aktuálně podporuje osm typů telefonů. Kromě zmíněných modelů iPhone jde také o Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 edge a Lumii 640 LTE.

5a

T-Mobile spustil VoLTE jako první (a dosud jediný) operátor v ČR a čtvrtý v Evropě. Mezi hlavní výhody této technologie patří zejména velmi krátká doba spojení hovoru, výrazné zlepšení jeho kvality a nižší spotřeba energie pro volání, respektive delší výdrž baterie. V průběhu hovoru navíc nedochází k omezení navázaných datových spojení, takže lze například volat za jízdy v autě při současném používání online navigace.

Zdroj: T-Mobile

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře