Na volební weby útočili hackeři, potvrdil statistický úřad


Na volební weby útočili hackeři, potvrdil statistický úřad

Za sobotní výpadek webů Českého statistického úřadu, kde byly zveřejňovány výsledky voleb, mohli hackeři. ČSÚ o tom informoval v tiskové zprávě.

„Bylo zjištěno, že v průběhu zpracování došlo k cílenému DDoS útoku na infrastrukturu společnosti O2 používanou pro zajištění voleb. V důsledku byla dočasně omezena dostupnost serverů volby.cz a volbyhned.cz,ׅ“ sdělili statistici.

DDoS je zkratka anglického Distributed Denial of Service. Jde o techniku kybernetického útoku, při kterém se velké množství počítačů začne připojovat v jeden okamžik na konkrétní server. Ten zpravidla nezvládne takový nápor a zkolabuje. Pro uživatele se potom napadená webová stránka tváří jako nedostupná.

Výpadky v sobotu trvaly asi hodinu, pak se v menší míře opakovaly. Útoky se podařilo úplně odklonit až kolem půl páté. Důležité je, že útok se nijak netýkal zpracování výsledků a dat ze sběrných míst na statistický úřad.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Nadšenec do mobilních telefonů a šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz, Deník.cz a přispíval do rubriky Moderní život tištěného časopisu Týden. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.