Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyVodafone spustil v Karlových Varech nejrychlejší mobilní internet

Vodafone spustil v Karlových Varech nejrychlejší mobilní internet

Vodafone jako jeden z prvních operátorů v Evropě a první operátor v České republice spustil agregaci až tří pásem pro LTE-A v Karlových Varech.

Technologii LTE-A Vodafone zpřístupnil veřejnosti v Kalových Varech v loňském roce. Při agregaci dvou pásem sítě LTE lze v síti Vodafone stahovat data rychlostí až 225 Mb/s a odesílat je rychlostí až 50 Mb/s.

Nyní operátor spustil v lázeňské zóně v Karlových Varech pro LTE-A agregaci tří pásem, tzv. Carrier Aggregation. Jedná se o spojení pásem 1800 MHz (o šířce 20 MHz), 800 MHz (o šířce 10 MHz) a 2100 MHz (o šířce 10 MHz). Rychlost stahování je v tomto případě až 300 Mb/s.

„Spojením tří pásem v síti LTE-A pomocí funkce Carrier Aggregation dojde k významnému zvýšení rychlosti mobilního přenosu dat, zvýšení výkonu LTE systému a pokrytí s vysokou schopností odbavení dat,“ říká Jiří Švarc, ředitel vývoje sítě ve Vodafonu.

Vodafone spolupracuje se společností Samsung, jakožto dodavatelem koncových zařízení. Agregaci tří pásem společně testují na nejnovějším smartphonu Samsung Galaxy S6 edge+, který podporuje LTE kategorie 9. Tento přístroj již brzy umožní praktické využití této technologie také zákazníkům Vodafonu.

Počet zařízení s podporou nové technologie bude postupně narůstat. Dosahované přenosové rychlosti překonávají většinu komerčně dostupných pevných připojení k internetu.

847-620x373

Zdroj: Vodafone TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře