Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyVodafone spouští ostrý provoz aplikace ePokladna

Vodafone spouští ostrý provoz aplikace ePokladna

Operátor dnes uvedl do ostrého provozu svou aplikaci ePokladna, která podnikatelům i drobným živnostníkům umožní evidovat data všech provedených transakcí. Jednoduché řešení zefektivní podnikání a zároveň usnadní případný přechod na systém elektronické evidence tržeb, který bude v České republice spuštěn v roce 2016.

Od dnešního dne si může každý živnostník pořídit řešení ePokladna, díky němuž nejen dostojí případné zákonné povinnosti, ale především si usnadní vlastní podnikání. „Nabízíme podobné řešení jako vůbec první mezi mobilními operátory. Díky aplikaci ePokladna získají podnikatelé přehled o všech svých transakcích, což jim umožní zefektivnit vlastní podnikání. Ti, jichž se bude týkat chystaný zákon, se tak navíc už nyní mohou na tuto změnu připravit,“ říká k novince Jiří Báča, viceprezident Vodafonu.

ePokladna je jednoduchá aplikace, kterou si podnikatel stáhne z App Storu či Google Play na svůj mobilní telefon či tablet s operačním systémem Android verze 4.3 a vyšší nebo iOS verze 7.0 a vyšší. Pro aktivaci nainstalované aplikace je nutné zakoupení licence, jež bude zpoplatněna na měsíční bázi.

Vodafone nabídne aplikaci v balíčcích, lišit se budou měsíčním poplatkem a funkcemi. Verzi Standard využijí podnikatelé pro neomezené množství produktů a varianta Komplet, vhodná například pro restaurace, nabídne i celou řadu pokročilých funkcí včetně možnosti sledovat skladovou zásobu v reálném čase.

25

Operátor poskytne ke všem balíčkům také mobilní kapesní tiskárnu na účtenky, kterou lze připojit pomocí bluetooth. Její cena bude 5 377 Kč s DPH.

Aplikace bude evidovat data všech transakcí již od začátku používání a je schopna fungovat i v offline režimu. „Kromě standardní hotovosti je aplikace uzpůsobena také k přijímání stravenek. A pokud se obchodník rozhodne, že chce akceptovat i platební karty, má možnost si k mobilnímu telefonu či tabletu s nainstalovanou aplikací připojit také mobilní platební terminál mPOS,“ doplňuje Báča. Jednoduché a bezpečné řešení si může živnostník vyzkoušet a v průběhu zkušební doby vrátit.

Jakmile vstoupí v platnost zákon o EET, bude nutné do aplikace vložit speciální číselný kód vytvořený Ministerstvem financí. Od té chvíle budou data o tržbách odesílána Finanční správě. Uživatele ePokladny bude o tomto kroku Vodafone včas informovat. Pro odesílání informací na portál Ministerstva financí bude potřeba mít zařízení připojené k internetu. Pro odbavení transakcí ve většině případů postačí základní datový tarif.

Mobile World Congress 2015

Zdroj: Vodafone TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře