Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyVodafone pokrývá Prahu a její okolí velmi rychlým mobilním internetem

Vodafone pokrývá Prahu a její okolí velmi rychlým mobilním internetem

Do konce září pokryje LTE na frekvenci 1 800 MHz významnou část hlavního města Prahy a LTE na frekvenci 800 MHz její blízké okolí. V centru Prahy bude také spouštěno několik vysílačů s technologií LTE Advanced.

Uživatelé se v centru Prahy připojí k LTE na frekvenci 1800 MHz s možnou maximální teoretickou rychlostí stahování až 110 Mb/s. V okrajových částech Prahy a v okolí Prahy se uživatelé připojí k LTE na frekvenci 800 MHz s maximální teoretickou rychlostí stahování až 75 Mb/s. Seznam lokalit naleznete níže v tiskové zprávě.

V oblasti náměstí Franze Kafky (u Staroměstského náměstí), horní polovině Václavského náměstí a v okolí Hlavního nádraží Vodafone spustí také LTE Advanced (LTE-A). K pilotnímu provozu, který byl zahájen v červenci v Karlových Varech a v Praze 10, v okolí sídla Vodafonu, tak přibydou další vysílače přímo v centru Prahy. Teoretická rychlost přenosu dat na technologii LTE-A dosahuje až 185 Mb/s. Zařízení kategorie 6, která jsou pro připojení k LTE-A potřeba, se na českém trhu objeví v průběhu podzimu, začátkem zimy 2014.

Počátkem září 2014 Vodafone pokrýval Turbo Internetem (rychlý mobilní internet na frekvenci LTE 800, 900 a 1800 MHz + 3G) 87 % populace což představuje 67 % území České republiky.

Seznam částí Prahy a okolí pokrytých LTE do konce září 2014:

Centrum Prahy – LTE 1800 MHz: Bubeneč, Dejvice, Holešovice, Josefov, Karlín, Malá Strana, Michle, Motol, Nové Město, Staré Město.

Praha – LTE 800 MHz: Benice, Březiněves, Čakovice, Cholupice, Kbely, Klánovice, Koloděje, Kolovraty, Křeslice, Lipany, Lipence, Miškovice, Nebušice, Nedvězí, Písnice, Přední Kopanina, Radotín, Satalice, Sobín, Točná, Uhříněves, Újezd nad Lesy, Vinoř, Zadní Kopanina, Zbraslav.

Okolí Prahy – LTE 800 MHz: Babice, Bořanovice, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Březí, Čelákovice, Černošice, Čestlice, Dobročovice, Dobřejovice, Dobříč, Dobřichovice, Dolní Břežany, Dřevčice, Herink, Horoměřice, Horoušany, Hostivice, Hovorčovice, Chýně, Jeneč, Jenštejn, Jesenice, Jinočany, Jirny, Kamenice, Káraný, Karlík, Klecany, Klíčany, Kněževes, Kosoř, Kostelec u Křížků, Křenice, Křížkový Újezdec, Květnice, Lázně Toušeň, Lety, Libeř, Líbeznice, Měšice, Modletice, Mratín, Nová Ves, Nový Vestec, Nučice, Nupaky, Odolena Voda, Ohrobec, Ořech, Petříkov, Podolanka, Polerady, Průhonice, Přezletice, Psáry, Radějovice, Radonice, Roztoky, Rudná, Říčany, Sedlec, Sibřina, Sluhy, Sluštice, Strančice, Sulice, Svémyslice, Šestajovice, Tuchoměřice, Únětice, Veleň, Velké Popovice, Vestec, Vrané nad Vltavou, Všenory, Zápy, Zbuzany, Zdiby, Zeleneč, Zlatá, Zlatníky-Hodkovice, Zlonín, Zvole.

847

Zdroj: TZ Vodafone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře