Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyVodafone je připravený spustit novou službu ePokladna pro vystavování elektronických účtenek

Vodafone je připravený spustit novou službu ePokladna pro vystavování elektronických účtenek

Společnost Vodafone bude mít již brzy dostupnou aplikaci a speciální zařízení Vodafone ePokladna, které umožní všem podnikatelům, tedy i drobným živnostníkům, vystavovat elektronické účtenky a odesílat online informace o tržbách na Ministerstvo financí.

Operátor tak reaguje s předstihem na právě připravovaný zákon, podle kterého by měli mít všichni podnikatelé od 1. 1. 2016 povinnost tyto informace evidovat. Obdobné řešení už Vodafone nabízí v jiných zemích, například v Itálii.

„Naše zařízení a aplikaci Vodafone ePokladna chceme co nejdříve nabídnout všem středním, ale i malým firmám, kterým tak významně usnadníme přechod na nový systém,“ uvedl Petr Ryska, viceprezident pro firemní zákazníky Vodafone.

Zákazníci si od Vodafonu budou moci pořídit buď celé zařízení, díky němuž budou mít pohodlně vše v jednom. To bude vhodné například pro restaurace a větší kamenné prodejny. Nebo bude dostupná levnější a jednodušší alternativa pro menší podnikatele, aplikace do chytrého telefonu nebo tabletu, která práci s elektronickými účtenkami také plnohodnotně zastane.

Do mobilního zařízení si pak stačí stáhnout aplikaci ePokladna a připojit kapesní tiskárnu. Po zadání částky prodeje do zařízení se vytiskne paragon a informace o tržbě se již automaticky odešle na Ministerstvo financí.

1 2

Zdroj: Vodafone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře