Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyVizio představilo tablet snů s Tegrou 4, čistým Androidem a IPS obrazovkou...

Vizio představilo tablet snů s Tegrou 4, čistým Androidem a IPS obrazovkou s rozlišením 2560 × 1600 px

Veletrh Consumer Electronic Show 2013 jede na plné obrátky. Mediální pozornost dnes na sebe strhla hlavně společnost Vizio, jejíž generální ředitel Matt McRae představil první tablet s Tegrou 4. Ten nabídne identické rozlišení jako Nexus 10, tedy vysokých 2560 × 1600 px.

Přístroj pohání nejnovější SoC jednotka kalifornského výrobce, která má nabídnout špičkový výkon. Na prototypu, který si měli možnost redaktoři serveru The Verge osahat, běžel Android 4.1 Jelly Bean. Zástupci výrobce jim prý ale potvrdili, že do prodeje bude uveden s verzí 4.2.

Co ale redaktory zaujalo nejvíce, tak to byla hmotnost tablet. Ten je podle nich neuvěřitelně lehký a také se dobře drží v ruce, čemuž napomáhá soft-touch plast, neboli také měkčený plast, z něhož je vyrobena zadní část.

Prototyp obsahoval vnitřní paměť o velikosti 32 gigabajtů. Pravděpodobně se bude ale prodávat i varianta s polovinou paměti. Zaměstnanci společnosti Vizio ještě zmínili podporu rozhraní Bluetooth ve verzi 4.0 a zabudovaný WiFi modul.

Dostupnost, cenu a další podrobnosti v tuto chvíli bohužel neznáme.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře