Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyPrvní tablet s rozlišením 4K představila firma Panasonic

První tablet s rozlišením 4K představila firma Panasonic

Bezesporu jedním z nejzajímavějších produktů, který byl dosud na veletrhu CES v Las Vegas představen, je monstrózní dvacetipalcový předsériový vzorek tabletu s Windows 8 a rozlišením 4K. Panasonic tímto produktem cílí na profesionální sféru. Zejména pak na architekty, designéry a fotografy, kteří pracují s obsahem ve vysokém rozlišení.

Podle serveru Gizmodo běžel v tabletu procesor Intel Core i5 taktovaný na frekvenci 1,8 GHz. Známé specifikace pak doplňují 4 GB operační paměti, modul WiFi, webkamera, jeden microUSB konektor, microSD slot a 128GB solid-state disk (SSD). Tablet je ke všemu údajně navíc také velmi lehký a není ani příliš tlustý.

Vzhledem k obrovskému displeji a vysokému rozlišení, asi pro většinu z vás nebude žádné překvapení, že baterie vydrží vzorek pohánět maximálně pár hodin. James Trew z Endgadget hovořil ve svém vstupu z CES o zhruba dvou hodinách.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře