Visa umožní platit v obchodech hodinkami Swatch Bellamy


Visa umožní platit v obchodech hodinkami Swatch Bellamy

Společnosti Swatch a Visa oznámily podepsání dohody o spolupráci, díky které budou mít majitelé nedávno představených hodinek Bellamy možnost provádět bezkontaktní platby. Smlouva se týká zatím jen vybraných zemí.

Hodinky Bellamy byly poprvé uvedeny v Číně letos v říjnu. Jako první si platby zápěstím budou moci vyzkoušet zákazníci ve Spojených státech, Švýcarsku a Brazílii, kde se novinka Swatch začne prodávat na začátku roku 2016. Český trh je na příchod hodinek už nyní plně připraven.

„Patříme k zemím s vůbec nejlepší akceptační sítí, co se bezkontaktní technologie týče. Ke konci září 2015 bylo v České republice již 65 % platebních terminálů bezkontaktních. Společně s přijímatelskými bankami zároveň rychle rozšiřujeme síť nových obchodníků, kteří o bezkontaktní technologii mají zájem,“ uvedl Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Swatch Bellamy jsou obyčejné levné plastové ručičkové hodinky, jejichž chytrost spočívá pouze v integrovaném NFC čipu, který lze využít pro provádění bezkontaktních plateb. Nečekejte tedy grafický displej s vysokým rozlišením ani možnost instalace různých aplikací z obchodu Play. Cena hodinek je v Číně stanovena na 580 juanů, což je v přepočtu asi 2 200 korun bez DPH.

98

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.