Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyVisa chce platby Apple Pay přinést i do Evropy

Visa chce platby Apple Pay přinést i do Evropy

Jako rozhodující díl do skládačky mobilních plateb považuje asociace Visa propojení se službami Apple. Asociace Visa dnes oficiálně potvrdila, že podpoří spotřebitelské platby pro uživatele zařízení iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch.

Příslušné finanční instituce v USA a následně i na dalších světových trzích budou moci přidat debetní a kreditní karty Visa k možnostem plateb Apple Pay. Zákazníkům to umožní snadné a bezpečné nakupování u vybraných prodejců, a to jak v prodejnách, tak aplikacích.

„Vstup společnosti Apple na tento trh představuje rozhodující kousek do skládačky mobilních plateb. Tento klíčový posun v digitálních platbách potvrdil, že vývoj mobilních a bezkontaktních služeb má nenahraditelný potenciál a výrazně nabírá na obrátkách,” uvedl Steve Perry, generální ředitel digitálních technologií Visa Europe.

Po USA bude brzy následovat i Evropa

Visa potvrdila, že úzce spolupracuje se společností Apple a jednotlivými členskými bankami na tom, aby tato nova služba byla v co nejkratší době přístupná i na evropském trhu. „V současnosti je situace taková, že služba se spouští jako první v USA. V Evropě to bude nejdříve začátkem příštího roku,“ informuje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko. Otevírá se tak možnost pro spuštění této služby i v České republice a na Slovensku. Obě země totiž dlouhodobě patří k nejprogresivnějším zemím při přijímaní nových inovativních platebních produktů.

„Slovensko nedávno odstartovalo jako druhá země v Evropě cloudové mobilní bezkontaktní platby NFC HCE. Brzy bude následovat i Česko. Ve spolupráci naší organizace se společností Apple vidíme obrovský potenciál i pro tuzemský trh. Pro úspěšný start bude potřeba dohody konkrétní tuzemské banky a společnosti Apple. Tyto dohody pomůže zprostředkovat Visa,“ uvádí Gajdoš.

Visa Europe je předním hráčem v oblasti NFC plateb už od chvíle, kdy v roce 2007 představila první bezkontaktní karty a terminály. Dnes se v prodejnách po celé Evropě nachází více než 1,5 milionu bezkontaktních terminálů Visa – a všechny jsou připravené i na mobilní platby.

„Rozhodnutí společnosti Apple vstoupit na tento trh odráží širokou škálu příležitostí, které na poli digitálních plateb nyní existují. Díky tomuto kroku se celosvětově zvýší povědomí o bezkontaktních službách a rozšíří se jejich využívání. Očekáváme tedy pozitivní „haló efekt“, který prospěje všem zúčastněným v ekosystému mobilních plateb,” dodal Perry.

visa

Zdroj: TZ Visa

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře