Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyVirtuální realita PlayStation VR dorazí přesně za 14 dní

Virtuální realita PlayStation VR dorazí přesně za 14 dní

Již za dva týdny se v České republice začne prodávat dlouho očekávaná helma pro virtuální realitu PlayStation VR. Případným zájemcům bude novinka v tuzemských obchodech nabízena za necelých jedenáct tisíc korun. Vyplývá to z informací nákupního rádce Heureka.cz.

Základem headsetu PlayStation VR je 5,7palcový OLED displej s rozlišením 1920 × RGB × 1080 px (pro každé oko 960 × RGB × 1080 px) a schopností zobrazovat obraz až 120 snímků za sekundu. Iluzi přenesení do virtuálního světa umocňují přítomné senzory, které snímají pohyb hlavy a údaje v reálném čase přenášejí do hry. Interakci s prostředím ve virtuálním světě zajistí DualShock ovladač, popřípadě lze použít PS Move ovladače. K provozování PSVR budete samozřejmě potřebovat konzoli PlayStation 4. Zpočátku mají být hráčům dostupné zhruba dvě desítky titulů: například Batman, Final Fantasy XV, Resident Evil 7 či Star Wars.

Headset PlayStation VR bude konkurovat headsetům Oculus Rift a HTC Vive, oproti kterým je však výrazně levnější – oba konkurenční produkty se prodávají za cca 20 tisíc korun.

22a6s

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře