Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyVíme, kdy Google představí nový Android 8.0

Víme, kdy Google představí nový Android 8.0

Společnost Google konečně prozradila, kdy oficiálně představí novou verzi svého mobilního operačního systému. Android 8.0 získá finální podobu a vlastní označení už 21. srpna. Upozornil na to server XDA Developers.

Nápadů, jak by se mohla osmička jmenovat, je dost, mimo jiné se uvádí třeba Oliebol, Oatmeal cookie nebo Oreo, což jsou oblíbené sušenky. Nebylo by to poprvé, co by Google sáhl po jméně populární laskominy, před čtyřmi lety totiž verzi 4.4 pojmenoval KitKat, ačkoli se dlouho předpokládalo, že jeho označení bude Key Lime Pie.

Hotový Android 8.0 bude oficiálně představený na pondělní akci Googlu v New Yorku. Odkaz na livestream najdete na stránkách webu Android.com.

Tradicí je, že novou verzi systému jako první vždy dostanou referenční přístroje Googlu, tedy zástupci modelových řad Pixel a Nexus a také smartphony Android One. Na telefony dalších značek se nový Android dostane se zpožděním.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře