Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyNa trhu přístupu k mobilním službám neprobíhá efektivní hospodářská soutěž

Na trhu přístupu k mobilním službám neprobíhá efektivní hospodářská soutěž

Český telekomunikační úřad zahájil veřejnou konzultaci závěrů vyhodnocení testu tří kritérií velkoobchodního trhu přístupu k mobilním službám, se zaměřením specificky na mobilní datové služby. Tříkriteriální test je nutnou podmínkou pro možnost budoucí regulace velkoobchodního trhu.

Dosavadní závěry testu ukazují na kumulativní splnění všech tří kritérií, když účinnějšímu rozvoji konkurenčního prostředí brání tržní problémy především v segmentu rezidentních zákazníků (domácnosti).

Na základě toho ČTÚ dospěl k závěru, že velkoobchodní trh je vhodným pro regulaci ex ante, a proto jej navrhuje zařadit do seznamu relevantních trhů.

ČTÚ se svým hodnocením seznámil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, s nímž v otázce hodnocení situace na mobilním trhu úzce spolupracuje.

Připomínky ve veřejné konzultaci je možné uplatnit do jednoho měsíce od zveřejnění.

Bohužel než se dočkáme případného snížení cen, bude to ještě trvat. Nejprve bude muset ČTÚ vytvořit studii trhu, ke které se bude muset vyjádřit Evropská komise i Úřad pro hospodářskou soutěž.

Zdroj: ČTÚ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře