Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Umělá inteligence od Google vám to nandá ve videohrách

VIDEO: Umělá inteligence od Google vám to nandá ve videohrách

Google se v posledních letech stále více zaměřuje na využívání umělé inteligence. Mezi jeho projekty na tomto poli patří vývoj automobilu bez řidiče a různé typy robotů. Nyní firma oznámila, že se jí podařilo ve spolupráci s DeepMind vytvořit umělou inteligenci, která dokáže překonat nejvyšší skóre některých videoher od Atari.

Program s umělou inteligencí, pojmenovaný jako Deep Q, disponuje zpočátku jen naprostým minimem znalostí. Ví třeba jen to, že jeho hlavním úkolem ve hře je dosažení co nejvyššího skóre, vše další už se musí naučit. Po několika dnech tréninku se z ňoumy, který zpočátku vůbec nic neví, už stává videoherní velmistr.

Program funguje na principu pokus-omyl. Úspěšné kombinace si zapamatuje a postupně je zdokonaluje, až je schopný nahrát vysoké skóre. Pravda, zatím exceluje hlavně v titulech, které se ovládají za pomocí dvou šipek a třeba s hrou Ms. Pacman, kde je zapotřebí prozkoumat celé herní pole, má problémy. Ale co není, může být.

DeepMind založili v Londýně Demis Hassabis, Shane Legg a Mustafa Suleyman. Firma využívá algoritmy strojového učení k vývoji řady aplikací, jako jsou simulace, internetový obchod a počítačové hry. V roce 2014 ji odkoupila americká technologická společnost Google. Podle webu Re/code cela akvizice přišla na 400 milionů dolarů.

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. To je bída, obyčejné 2D hry s pevně danými pravidly a minimem proměnných.

    Takhle bota pro Battlefield, to by bylo jiné kafe – schopnost pohybu v 3D prostředí, které se dynamicky mění, koordinace s ostatními …

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře