Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Skočil do ledové vody, aby zachránil dron za tisíce korun

VIDEO: Skočil do ledové vody, aby zachránil dron za tisíce korun

Létající drony jsou opravdovým hitem. Ne každý první let ale končí úspěchem. Své o tom ví Zwier Spanjer, který musel skočit do špinavé ledové vody, aby svou kvadrokoptéru zachránil.

Létat s dronem za bezmála 25 tisíc nad vodní nádrží zrovna ve chvíli, kdy mu dochází baterie, se může rázem změnit v drama.

Minulý týden se o tom na vlastní kůži přesvědčil jeden mladík z Nizozemska, který musel svůj nový stroj zachraňovat poté, co mu došla baterie a začal nekontrolovaně klesat do míst, kde se nacházela vodní nádrž.

Kvadrokoptéru DJI Phantom 2 se podle natočeného videa podařilo zachránit na poslední chvíli. Kdyby přistávala o metr dál, mohlo ale vše dopadnout jinak.

V České republice se DJI Phantom 2 prodává za zhruba 25 tisíc korun. Stroj je poháněn čtyřmi střídavými motory s vrtulemi 23,8 × 10,9 centimetru. Pro napájení slouží tříčlánkový Li-Po akumulátor s kapacitou 5 200 mAh, který podle výrobce poskytuje až 25 minut provozu. Integrovanou kameru, z níž pochází záznam níže, je možné ovládat promocí chytrého telefonu s operačním systémem iOS nebo Android.

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře