Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Pokusil se Nexus 6 utopit ve vaně, smartphone ale test přežil...

VIDEO: Pokusil se Nexus 6 utopit ve vaně, smartphone ale test přežil

Společnost Motorola na svých stránkách uvádí, že Nexus 6 je odolný vůči vodě, nijak blíže to ale nespecifikuje. Jeden z majitelů tohoto smartphonu se rozhodl avizovanou vlastnost vyzkoušet v praxi. Telefon vložil do napuštěné vany a sledoval, co se bude dít. Nexus 6 nejen že test přežil, ale během nedobrovolné koupele se dokonce stihl bezdrátově dobíjet.

Tvůrce videa tvrdí, že test telefonu nijak neublížil a ten tak normálně dál funguje. Přesto podobné experimenty doma raději nezkoušejte.

Nexus 6 totiž neposkytuje žádný stupeň krytí, jako např. modely od Sony. Výrobce na telefon s největší pravděpodobností jen aplikoval speciální nano vrstvu, díky které přežije jen nechtěné polití vodou nebo déšť. Při podobných pokusech mu tedy doslova jde o život.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. No .. utopit ve vaně … tohle bylo spíše lehké ponoření. Protože jestli si někdo napouští vanu do 20cm, tak to trochu ztrácí účel – v praxi.

    Zajímalo by mě jak by telefon fungoval na dně plně napuštěné vany.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře