Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyHodinky Apple Watch půjdou na dračku. Prodá se jich 24 milionů

Hodinky Apple Watch půjdou na dračku. Prodá se jich 24 milionů

Společnost UBS Evidence Lab zveřejnila výsledky průzkumu, z něhož vyplývá, že firma Apple by mohla příští rok prodat až 24 milionů kusů svých chytrých hodinek. To je obrovské číslo, které by výrobci populárních iPhonů přineslo velkou spoustu peněz.

Analytik Steve Milunovich se domnívá, že první verze Apple Watch i přes řadu nedostatků a závislosti na iPhonu, bude mít u zákazníků velký úspěch. Průměrná cena hodinek by se měla přitom pohybovat na úrovni 430 dolarů (9 500 Kč). O levnou záležitost v žádném případě tedy nepůjde.

Výborné prodeje mají firmě vygenerovat tržby ve výši 10,3 miliard dolarů. Při předpokládané hrubé marži 30 % by tak čistý zisk činil 3,4 miliardy dolarů.

Hodinky od Applu budou k dostání ve dvou velikostech, což bylo oznámeno již při jejich představení. Menší dámskou variantu charakterizuje rozměr 38 mm, větší 42mm verze pak bude určena primárně pánskému zápěstí.

1

2 3 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře