Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Podívejte se, jak vypadá signál WiFi ve 3D

VIDEO: Podívejte se, jak vypadá signál WiFi ve 3D

Uživatel YouTube přišel na způsob, jak snadno analyzovat šíření WiFi signálu v prostoru. K testu nepotřeboval přístroje za miliony, ale vystačil si jen s LED, CNC frézou pro přesné polohování v prostoru, fotoaparátem a spoustou softwaru pro zpracování dat.

Svůj projekt mapování WiFi signálu Charles Lohr (přezdívka CNLohr) představil na serveru hackaday.io. Později na YouTube vystavil i video, které šíření WiFi ve 3D ukazuje.

Charles mapoval díky skromnému vybavení jen malý prostor o rozměrech 36 × 36 × 18 cm. Mnohem zajímavější by byl výsledek testu celého bytu. I tak se mu ovšem podařilo odhalit, že WiFi se nešíří rovnoměrně. Z toho vyplývá, že když budete mít na vašem telefonu slabý signál, postačí přístrojem pohnout o několik centimetrů a výsledek vás možná mile překvapí.

Vizualizace WiFi ve 3D je ke zhlédnutí ZDE. Na tomto odkazu pak autor vysvětluje, co vše je potřeba, abyste si takový domácí WiFi radar mohli vyrobit.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře