Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Nexus 6 je monstrum! Porovnání velikosti s Galaxy Note 3,...

VIDEO: Nexus 6 je monstrum! Porovnání velikosti s Galaxy Note 3, Nexusem 5 a iPhonem 6 a 6 Plus

Nexus 5 je mezi současnými špičkovými smartphony s rozměrnými displeji už docela drobeček. Podívejte se ale, jak bude vypadat nový Nexus 6. V dlani se rozhodně neztratí. Tedy pokud dlaň nepatří bývalému čínskému basketbalistovi Jao Mingovi.

Současný Nexus s pětipalcovým displejem není mezi aktuální špičkou žádná obluda a spoustě uživatelů to vyhovuje. Trendem současnosti jsou však co největší displeje, což dokazuje obliba takzvaných phabletů, tedy kříženců chytrých telefonů s tablety.

To se projevuje na větších displejích a rozměrech nových zařízení. Zatímco Nexus 5 můžeme ještě označit za kompaktní mobil, který padne dobře do ruky a vejde se bez problémů do každé kapsy, letošní Nexus bude obrovský smartphone.

Nový referenční Android pro Google vyrobí Motorola. Ve výbavě bude mít 5,9palcový displej s QHD rozlišením (obrazovka tak bude větší než u „velkého“ iPhonu 6 (5,5 palce)), čtyřjádrový Snapdragon 805, 3 GB operační paměti a baterii s kapacitou 3 200 mAh. Fotoaparát bude třináctimegapixelový s možností nahrávat 4K UHD videa. Přední kamerka má mít rozlišení dva megapixely.

K představení Nexus 6 (podle některých zdrojů se bude prodávat jako Nexus X) má dojít 15. nebo 16. října. Mezitím můžete přemýšlet, jestli už pro vás telefon nebude až příliš velký. Možná vám v rozhodování pomůže video.

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře